Трьох фігурантів першої сімферопольської «справи кримських мусульман» етапували в російський Башкортостан

Незаконно засуджених за сфабрикованою ФСБ в окупованому Криму першою сімферопольською «справою кримських мусульман» Айдера Саледінова, Рустема Ісмаїлова і Еміля Джемаденова 28 січня етапували з СІЗО Ростова-на-Дону в Республіку Башкортостан РФ.

Айдер Саледінов, Рустем Ісмаїлов і Еміль Джемаденов Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це громадському об’єднанню «Кримська солідарність» повідомив кримський адвокат Рустем Кямілєв.

«Сьогодні я хотів відвідати Джемаденова Еміля в СІЗО-5 м. Ростов-на-Дону. На КПП працівник слідчого ізолятора сказав, що Джемаденов Еміль відбув в республіку Башкортостан 28 січня 2020 року, тобто вчора. Щоб дізнатися з приводу Саледінова Айдера і Ісмаїлова Рустема, він дав мені номер, природно я подзвонив на номер в спецчастину слідчого ізолятора, і мені повідомили, що Саледінов Айдер і Ісмаїлов Рустем також 28 числа одним поїздом з Джемаденовим відбули в Республіку Башкортостан», – розповів Кямілєв.

Як зазначають активісти, ні у представників захисту, ні у родичів немає точних даних про точне місце, куди етапують фігурантів «справи», крім назви Республіки Башкортостан.

Нагадаємо:

  • 12 жовтня 2016 року в мікрорайонах Кам’янка і Строгонівка під Сімферополем було проведено обшуки в будинках кримських татар, після чого за підозрою в зв’язках із забороненою в РФ організацією «Хізб ут-Тахрір» російським силовиками було затримано п’ятеро мусульман: Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв , Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов і Рустем Ісмаїлов.
  • 18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону визнав фігурантів першого сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір» «винними» в організації та участі в «діяльності терористичної організації» і засудив їх до позбавлення волі в колонії суворого режиму: Теймура Абдуллаєва терміном на 17 років з обмеженням свободи на термін 1 рік 6 місяців, Рустема Ісмаїлова – на 14 років, Узеїра Абдуллаєва – на 13 років, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова – на 12 років.
  • 24 грудня 2019 року Верховний суд РФ змінив вирок кримським мусульманам, зменшивши їм термін вироку на 6 місяців. Теймур Абдуллаєв отримав 16 років і 6 місяців колонії з подальшим адміністративним наглядом на 1 рік і 4 місяці, Рустем Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців, Узеїр Абдуллаєв – 12 років і 6 місяців, Айдер Саледінов і Еміль Джемаденов – 11 років і 6 місяців.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine