Минулого тижня на Донбасі найманці РФ 21 раз перешкоджали пересуванню патрулів СММ ОБСЄ

Минулого тижня на Донбасі представники Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ зафіксували 21 випадок обмежень свободи пересування своїх патрулів у виконанні мандата Місії з боку збройних формувань РФ.

Фото: Facebook OSCE SMM - Special Monitoring Mission to Ukraine

Про це повідомляє штаб Операції об’єднаних сил (ООС) з посиланням на інформацію української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

Як зазначається, третину відмов та затримок у доступі до непідконтрольних урядові України територій було зафіксовано на блокпості біля населеного пункту Верхньошироківське (колишній Октябр) на півдні Донецької області.

Також у щоденному звіті СММ ОБСЄ від 10 лютого оприлюднено інформацію ще про три випадки відмови патрулю Місії у проїзді на непідконтрольну урядові України територію через блокпост біля населеного пункту Верхньошироківське. При цьому, за спостереженнями представників СММ, інші цивільні транспортні засоби вільно проїжджали через блокпост в обох напрямках.

Крім того, 8 лютого БПЛА СММ середнього радіуса дії зазнавав дії перешкод сигналу (за оцінкою, через ймовірне глушіння) під час польоту над районами поблизу того ж таки Верхньошироківського.

«Такі дії можуть мати за мету приховати заборонену діяльність збройних формувань Російської Федерації, зосередження, пересування або підготовку військ», – йдеться у повідомленні.

В зв’язку з цим українська сторона СЦКК наголошує, що дії із перешкоджання виконання представниками СММ ОБСЄ мандата Місії є неприпустимими.

Нагадаємо:

  • У звіті СММ ОБСЄ від 1 лютого зазначалось, що бойовики ОРДЛО перешкоджають роботі місії ОБСЄ на тимчасово окупованому Донбасі і заглушають сигнал БПЛА під час польотів біля Донецька.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine