Чубаров: Відновлення подачі води до Криму – це здача Росії кримських татар і кримчан-українців

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає неприпустимим будь-які домовленості щодо можливого відновлення подачі дніпровської води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом, яка була припинена у 2014 році. Він переконаний, що водопостачання півострова стане здачею Росії кримських татар та українців, які живуть у Криму.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу Фото: investigator.org.ua

Про це Чубаров заявив в ефірі телеканалу UA:Крим, коментуючи висловлювання голови фракції ВРУ «Слуга народу» Давида Арахамії, який вважає «достатнім компромісом» подачу дніпровської води до окупованого Криму в обмін на поступки Росії по Донбасу.

Він нагадав, що Росії «для того, щоб розвивати Крим як військовий форпост, для того щоб будувати величезні військово-інженерні комунікації, для того щоб розвивати сільське господарство, потрібно по каналу подавати дніпровську воду».

«Ми не відкидаємо, що Путін на зустрічах, які плануються, можливо, підніме це питання. А зараз йде таке, знаєте, створення психологічного фону. Бачите, що сказав Арахамія? … Якісь арахамії будуть торгувати нашою територією? Якщо хтось в державі допускає, що можна буде здати цілісний народ – кримських татар, можна буде здати всіх українців, а їх там не мало не багато 500 тисяч. Тут зараз переді мною сидить владика Климент (архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ – ред.) і він мені очима показує, що ми ніколи не допускаємо того, що наша держава нас може продати за воду. Будь-які комбінації по Донецьку, або ще по чомусь в обмін на воду – це неприпустимо», – сказав голова Меджлісу.

Як повідомлялось, 11 лютого голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія назвав «достатнім компромісом» відновлення подачі дніпровської води до окупованого Росією Криму в обмін на поступки РФ у переговорах щодо Донбасу. При цьому тиждень тому представник президента в АР Крим Антон Кориневич категорично заявляв –  «жодної води до деокупації»,  а розмови про таку можливість називав спекуляціями.

Про те, що в Україні та її керівництва відсутня чітка та узгоджена політика щодо окупованих територій, яскравим індикатором чого є питання постачання води до Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Як «слуги» топлять Зеленського у дніпровській воді»

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • За підрахунками директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайла Ромащенко, власних водних ресурсів у окупованого Росією Криму без дніпровської води з материкової України вистачить лише для забезпечення потреб одного мільйона жителів, тобто, менше половини населення півострова. Водозабезпеченість півострова в 10 разів менше потреб кримчан.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine