СБУ розслідує примушення мешканців окупованої Луганщини отримувати «паспорти ЛНР», як воєнний злочин

Новини
Фото: donpress.com

СБУ розслідує факти примушення українських громадян, які мешкають на тимчасово непідконтрольній території Луганщини, отримувати так звані «паспорти ЛНР», як воєнний злочин.

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

«Під час досудового слідства встановлено, що ватажками терористичної організації «ЛНР» проводиться політика спонукання місцевих мешканців отримувати «паспорт» псевдодержавного утворення. Обов’язкова наявність фейкових «документів» є умовою отримання соціальних виплат та працевлаштування у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту тощо. Відмова від оформлення «документа» псевдореспубліки є приводом для дискримінації та репресій. Через примусовий характер «паспортизації» порушуються норми міжнародного права, а також конституційні права та свободи громадян», – йдеться у повідомленні.

Як вказали у спецслужбі, нав’язуванням «паспортів» посилюється залежність населення від окупаційної адміністрації так званої «ЛНР», створюється система придушення громадянської непокори. За даними СБУ, видача «паспортів ЛНР» також є засобом легалізації на тимчасово окупованій території Луганської області найманців, які прибули із РФ.

Дії очільників так званої «ЛНР» кваліфіковані за ч.1 ст.438 Кримінального кодексу України, як порушення законів та звичаїв війни.

Розслідування у кримінальному провадженні прокуратурою Луганської області доручено слідчим Служби безпеки України.

Нагадаємо:

  • 18 лютого 2017 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання Росією документів, виданих українцям, які проживають на окупованих територіях Донбасу «органами влади» так званих «ДНР» і ЛНР », які в Україні визнані терористичними організаціями.