Україна може приєднатися до Програми партнерства розширених можливостей НАТО вже в жовтні

Україна може приєднатися до Програми партнерства розширених можливостей НАТО в жовтні.

Про це заявив міністр оборони Андрій Загороднюк, пише Інтерфакс-Україна.

Він повідомив, що в Україні працюють радники, консультанти і спостерігачі НАТО, які доповідають своєму керівництву про хід реформ в країні.

«Вони абсолютно задоволені ходом реформ. Вони бачать, що такими темпами, якими ми рухаємося зараз, ми точно можемо очікувати в жовтні підвищення нашого статусу в НАТО до партнера з розширеними можливостями», – сказав глава Міноборони.

За його словами, в НАТО Україна має «повна підтримка», проте з деякими країнами альянсу необхідно все ж «попрацювати», так як вони «не настільки налаштовані на підтримку, як інші».

Україна заявила про бажання стати учасником Програми партнерства розширених можливостей НАТО минулої осені, а пізніше подала офіційну заявку. Постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон підкреслила, що Вашингтон підтримає приєднання країни до програми, однак у відповідь чекає посилення боротьби з корупцією і активних реформ у військовій сфері.

Раніше глава Міноборони Андрій Загороднюк повідомив, що в Україні побудують військові бази за стандартами НАТО. Очікується, що одна буде в Маріуполі, інша – у Сєвєродонецьку.

  • США в межах навчань «Захисник Європи-2020» здійснять передислокацію контингенту в 20 тисяч військовослужбовців до Європи, що стане наймасштабнішою американською військовою присутністю на континенті з часів «холодної війни».
  • ВСУ створили нові командування за стандартами НАТО
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine