Річниця початку окупації Криму: США нагадали РФ, що не визнають анексію

У шосту річницю початку окупації Криму США нагадали РФ, що не визнають анексію.

Як повідомили в посольстві США в Україні, Кримська Декларація Держсекретаря США Майка Помпео залишається незмінною лінією політики США.

«Ми не визнаємо і не будемо визнавати претензії Кремля на суверенітет над захопленій силою територією всупереч міжнародному праву. Крим – це Україна», – йдеться в повідомленні посольства.

26 червня 2018 року Державний департамент США оприлюднив офіційну Декларацію щодо Криму, яку сам уряд США прирівнює до Декларації Веллеса у 1940-му році, що засудила окупацію країн Балтії з боку СРСР та закріпила невизнання Америкою їх анексії. Декларація Веллеса, оприлюднена тодішнім держсекретарем США Самнером Веллесом, поклала початок політиці невизнання анексії країн Балтії, яка зберігалась аж до здобуття ними незалежності.

«Росія, шляхом вторгнення в Україну та анексії Криму в 2014 році, намагалася підірвати основоположний міжнародний принцип, якого дотримуються демократичні держави: жодна країна не може силою змінювати кордони іншої. Держави світу, включно з Росією, погодились з цим принципом і висловили це в Статуті ООН, давши обіцянку утримуватись від погрози чи застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави. Цей основоположний принцип – підтверджений у Гельсінському заключному акті – становить фундамент, на якому базується наша спільна безпека.

Так само, як і в Декларації Веллеса 1940 року, Сполучені Штати знову підтверджують свою політику щодо відмови визнання вимог Кремля із встановлення суверенітету над територією, захопленою силою всупереч міжнародному праву. Спільно з союзниками, партнерами та міжнародним співтовариством Сполучені Штати відкидають спробу Росії анексувати Крим і зобов’язуються підтримувати цю політику до відновлення територіальної цілісності України.

Сполучені Штати закликають Росію поважати принципи, про дотримання яких вона давно стверджує, і завершити окупацію Криму. Оскільки демократичні держави прагнуть побудувати вільний, справедливий і процвітаючий світ, ми повинні підтримувати нашу відданість міжнародному принципу рівності суверенних держав та поважати їхню територіальну цілісність. Своїми діями Росія продемонструвала поведінку, недостойну великої держави і обрала шлях ізоляції від міжнародної спільноти», – йдеться у Декларації, оприлюдненій Держдепом США.

  • 15 вересня 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації», який встановлює 20 лютого 2014 року офіційною датою початку окупації Автономної Республіки Крим російським військами.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine