У Чорне море зайшов есмінець USS Ross – перший корабель США в 2020 році

У Чорне море зайшов американський ракетний есмінець USS Ross (DDG 71) класу «Арлі Берк» (Arleigh Burke). Це перший захід корабля ВМС США з початку 2020 року. Саме USS Ross був останнім американським кораблем, який відвідав Чорне море у минулому році. За ним вже веде спостереження Чорноморський флот РФ.

Есмінець USS Ross (DDG71) ВМС США проходить протоку Босфор Фото: Reuters/Yoruk Isik

23 лютого есмінець пройшов протоку Босфор, повідомляє пресслужба 6-го флоту США.

Як зазначається, ракетний есмінець USS Ross зайшов до Чорного моря для проведення операцій з морської безпеки та підвищення регіональної морської стабільності, спільної готовності та військово-морської спроможності з союзниками по НАТО та партнерам у регіоні.

Це перше відвідання кораблем ВМС США Чорного моря з початку 2020 року. Есмінець USS Ross був восьмим і останнім американським кораблем, який відвідав Чорне море у 2019 році.

«Завдяки цьому візиту ми постійно зміцнюємо відносини з нашими партнерами на Чорному морі. Постійні операції в Чорному морі мають вирішальне значення для створення безпечного морського середовища та забезпечення свободи судноплавства», – сказав командир USS Ross Джон Джон.

Як вказали у 6-му флоті США, операції корабля в Чорному морі посилять взаємодію з союзниками та партнерами по НАТО та продемонструють колективну рішучість щодо забезпечення безпеки Чорного моря в рамках операції Atlantic Resolve (Атлантична рішучість).

Операція «Атлантична рішучість» була запущена під егідою НАТО в 2014 році після незаконної окупації Криму Росією та початку збройної російської агресії на сході України. З того часу до Чорного моря регулярно заходять кораблі ВМС США і інших країн НАТО.

Як зазначив керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», Фонду «Майдан закордонних справ» і головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко, черговий візит корабля ВМС США здійснюється в рамках військово-морського стримування російської загрози в Чорному морі.

За його інформацією, не виключено, що ракетний есмінець USS Ross здійснить візит до Одеси.

«Це 2-й візит військового корабля НАТО до Чорного моря в 2020 році (в січні-лютому 2019 в Чорне море заходило 5 кораблів НАТО)», – написав Клименко у Facebook.

Як повідомляє Національний центр управління обороною Росії, Чорноморський флот РФ взяв на супровід есмінець ВМС США.

«Сили і засоби Чорноморського флоту приступили до спостереження за діями есмінця КРЗ (з керованою ракетною зброєю – ред.) Ross ВМС США, який зайшов в 18:30 мск 23 лютого 2020 року в акваторію Чорного моря», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2019 року у Чорне море вдруге за рік зайшов американський ракетний есмінець USS Ross (DDG 71) класу «Арлі Берк» (Arleigh Burke). Кількість заходів кораблів НАТО нечорноморських країн в 2019 році в 1,5 рази перевищила заходи в 2018 та 2017 роках і практично вийшла на рівень 2014 року, коли Росія незаконно окупувала Крим.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine