Російські ЗМІ розганяють стару новину про складання Вакарчуком мандата депутата

Російські ЗМІ услід за деякими недобросовісними українськими виданнями почали розганяти в інформаційному просторі новину 12-річної давності про складання Святославом Вакарчуком мандата народного депутата, видаючи її за сучасну подію. Зараз Вакарчук є депутатом від партії «Голос», як її лідер, і заяву про здачу мандата не подавав.

Святослав Вакарчук, народний депутат, лідер партії «Голос» Фото: goloszmin.org

Відповідний розділ з’явився в рубриці «новини» російського пошуковика Яндекс, передає Центр журналістських розслідувань.

Першою новиною в ньому стоїть повідомлення українського видання «7 днів інфо» (7dniv.info) під назвою «Вакарчук склав повноваження депутата». Дата публікації вказана «вчора о 20:38». Однак якщо перейти по посиланню, то відкривається новина з датою – 11 вересень 2008 року, 20:38. Сама новина – передрук повідомлення агентства Інтерфакс-Україна без гіперпосилання.

Наступним в розділі Яндекса стоїть «новина про відставку Вакарчук» російського видання «Свободная Пресса» (svpressa.ru) під заголовком «Соліст «Океану Ельзи» йде з Ради, «стиснувши зуби»», дата – 25 лютий 2020 року, 10:01. Джерелом новини також зазначено агентство Інтерфакс-Україна без гіперпосилання.

Далі в Яндексі слідує повідомлення українського видання «НБН» (nbnews.com.ua) під заголовком «Вакарчук пішов з Верховної Ради: політик розповів про важливої причини свого відходу з парламенту». Дата – 25/02/2020 9:15 (час київський – ред.). При цьому в новині стоїть гіперпосилання на повідомлення видання 7dniv.info, а також вказується, що воно посилається на Інтерфакс.

Наступною «новину» опублікував сайт російського видання «Телеканал 360°» (360tv.ru) під заголовком «Лідер групи «Океан Ельзи» покинув Верховну раду». Дата – 25 лютий 2020 року, 11:04. У повідомленні стоїть гіперпосилання на головну сторінку агентства Інтерфакс-Україна, де новини про Вакарчука немає, а також пряме гіперпосилання на новину видання «Свободная Пресса».

Також подібну «новину» опублікували російське видання «Millionaire.ru» без будь-якого посилання взагалі і видання «Национальная служба новостей» з посиланням на «Телеканал 360°» і згадкою агентства Інтерфакс-Україна.

Про «вихід Вакарчука з Ради» також уже повідомили російські видання «Известия», «Говорит Москва» і сайт телеканалу «РЕН ТВ».

Нагадаємо, що 30 вересня 2007 года на позачергових виборах до Верховної Ради Вакарчук був обраний народним депутатом за списком блоку «Наша Україна – Народна самооборона», який підтримував президента України Віктора Ющенка. У парламенті він був членом Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації. 11 вересня 2008 року Святослав Вакарчук написав заяву про складання депутатських повноважень. 16 грудня 2008 року Верховна Рада проголосувала за відповідну постанову.

21 липня 2019 року на позачергових виборах Верховної Ради Вакарчук був знову обраний народним депутатом України. Він очолив список партії «Голос», як її лідер. Нині є членом депутатської фракції «Голос» і заяв про відставку не подавав. Відповідних повідомлень немає ні на сайті Верховної Ради, ні на сайті партії «Голос», ні на сторінці Вакарчука в Facebook.

Нагадаємо:

  • 11 лютого міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський заявив, що в Україні буде продовжена заборона на доступ до раніше заборонених російських соціальних мереж і пошукових сервісів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine