Денісова просить Москалькову встановити місцезнаходження мешканки Севастополя Довгополої, затриману ФСБ «за держзраду»

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулась до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з проханням встановити місцезнаходження 64-річної громадянки України, мешканки Севастополя Галини Довгополої, яку ФСБ затримала в окупованому Криму за обвинуваченням у нібито державній зраді, а севастопольський «суд» арештував на два місяці.

Галина Довгопола Фото: Facebook Людмила Денісова

Про це Денісова повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«З початку лютого 2020 року немає офіційного підтвердження, де саме на території РФ утримується незаконно ув’язнена громадянка України Галина Довгопола», – написала омбудсмен України.

Вона нагадала, що Довгополу 27 листопада 2019 року незаконно затримали силовики РФ на тимчасово окупованій території Криму, а згодом заарештували за нібито державну зраду. Останнє відоме місце її утримання – «ФКУ СИЗО 2 ФСИН России по г.Москва».

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової вжити заходів для підтвердження місцеперебування Галини Довгополої, а також перевірити дотримання прав, адже рідним та адвокатам досі не вдалося дізнатися про стан її здоров’я, забезпечення правовою та медичною допомогою», – додала Денісова.

Нагадаємо:

  • У листопаді 2019 року співробітники ФСБ затримали за підозрою «в державній зраді» 64-річну жительку Севастополя Галину Довгополу, яка народилася у Бахчисараї. ФСБ стверджує, що жінка нібито була завербована українськими спецслужбами і за завданням Головного управління розвідки «цілеспрямовано здійснювала збір секретних відомостей військового характеру». 27 листопада 2019 року «Ленінський районний суд» Севастополя обрав Довгополій запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 2 місяці – до 26 січня 2020 року. Їй інкримінують ст.275 КК РФ (державна зрада), яка передбачає безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 20 років.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine