США не визнають і ніколи не будуть визнавати Крим територією Росії – Помпео

Новини
Держсекретар США Майк Помпео Фото: AP

Сполучені Штати не визнають, і ніколи не будуть визнавати Крим територією Росії і закликають РФ припинити незаконну окупацію півострова. Санкції США проти Росії будуть зберігатися, поки вона не поверне Крим Україні.

Про це йдеться в заяві державного секретаря США Майка Помпео в зв’язку з шостою річницею окупації Криму Росією, опублікованому на сайті американського Держдепартаменту.

«Сполучені Штати знову підтверджують: Крим – це Україна. Як підкреслено в нашій Кримській декларації, підписаної в липні 2018 року, США ніколи не визнають претензій Росії на суверенітет над півостровом. Ми закликаємо Росію припинити окупацію Криму», – йдеться в документі.

Він також зазначив, що окупація Криму та посилення мілітаризації півострова «становить загрозу для нашої спільної безпеки».

«Російська окупаційна влада продовжує порушувати права людини і основні свободи, жорстоко придушуючи критиків з громадянського суспільства, засоби масової інформації і обмежуючи свободу віросповідання», – підкреслив Помпео.

Він нагадав, що понад 80 жителів Криму, включно з представниками кримських татар, ув’язнені Росією, а деякі піддані тортурам за мирну протидію окупації. При цьому кримські татари продовжують зазнавати необгрунтованих рейдів в їх будинках і мечетях, а також залякування з боку окупаційної влади, обмеження на проведення культурно-мистецьких заходів та криміналізації їх представницького органу – Меджлісу.

Держсекретар США також вказав на незаконний призов до Збройних сили РФ 20 тисяч кримчан, що є порушенням міжнародного права, а також на утиск віруючих Православної церкви України, у яких окупанти відбирають будівлю собору в Сімферополі.

«Протягом шести років Росія продовжує покладатися на брехню і дезінформацію у своїй невдалій спробі узаконити нелегітимну владу на півострові. Ці зусилля приречені на провал. Світ ніколи не забуде неспровоковане вторгнення Росії в Україну. Сполучені Штати засуджують незаконні дії Росії в Криму і її триваючі агресивні дії проти України, в тому числі на Донбасі, і будуть підтримувати санкції проти Росії до тих пір, поки вона не поверне контроль над Кримом Україні і не виконає повністю свої зобов’язання по Мінським угодам» , – заявив Помпео.

Нагадаємо:

  • 25 лютого 2020 року президент Сполучених Штатів Дональд Трамп продовжив ще на рік пакет санкцій, введених США в 2014 році проти Росії за незаконну окупацію і анексію Криму.