Європейський Союз залишається цілковито відданим політиці невизнання незаконної анексії Росією Криму, у тому числі шляхом продовження обмежувальних заходів проти РФ.
Про це йдеться у заяві Євросоюзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає агентство Укрінформ.
«Минуло шість років, відколи Росія таємно застосувала своїх військових для силового захоплення української території та незаконно анексувала АР Крим і Севастополь. Цей акт, якого ми не визнаємо і ніколи не визнаємо, є повним порушенням міжнародного права та наших спільних зобов’язань і принципів. Це серйозно відбилося на заснованому на правилах міжнародному правопорядку, який захищає територіальну цілісність, єдність та суверенітет усіх держав. І це продовжує загрожувати міжнародній безпеці. З цієї причини ЄС засуджує незаконну анексію та повторює, що ми залишаємося цілковито відданими втіленню політики її невизнання, в тому числі шляхом обмежувальних заходів», – наголошується у документі.
У Євросоюзі зазначили, що протягом шести років спостерігають за тим, як «Росія різними способами форсує інтеграцію незаконно анексованого Криму». Своїм військовим діям РФ намагалася надати видимість законності шляхом незаконного референдуму, який був кричущим порушенням Конституції України.
«Ми глибоко занепокоєні тим, як Росія посилено веде мілітаризацію Кримського півострова. Це продовжує впливати на ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні та за його межами. Ми засуджуємо будівництво Керченського мосту, що відбулося без згоди України, і закликаємо Росію забезпечити безперешкодний і вільний прохід до та з Азовського моря відповідно до міжнародного права», – заявили у ЄС.
Окрім того, в документі висловлюється занепокоєння стосовно ситуації з правами людини в Криму, яка продовжує погіршуватися.
«ЄС закликає до повного дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі», – йдеться у заяві.
Нагадаємо:
- Санкції щодо РФ через анексію Криму з боку США і ЄС були введені в грудні 2014 року.
- 20 червня 2019 року Рада Європейського Союзу продовжила до 23 червня 2020 року діючу заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму.
- 25 лютого 2020 року президент Сполучених Штатів Дональд Трамп продовжив ще на рік пакет санкцій, введених США в 2014 році проти Росії за незаконну окупацію і анексію Криму.
- 26 лютого державний секретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати не визнають, і ніколи не будуть визнавати Крим територією Росії і закликають РФ припинити незаконну окупацію півострова. Санкції США проти Росії будуть зберігатися, поки вона не поверне Крим Україні.