Суд вже три роки не може провести підготовче засідання за обвинуваченням ексглави Генічеської РДА Німетуллаєва

Новини
Суддя Подільского райсуду Києва Павло Отвіновський Фото: court.investigator.org.ua

Подільський районний суд Києва відклав до квітня підготовче судове засідання у кримінальному провадженні про посягання на територіальну цілісність та недоторканість України колишнього голови Генічеської РДА Сейтумера Німетуллаєва. Обвинувальний акт надійшов до суду ще 12 жовтня 2016 року і з того часу засідання переносили вже 24 рази.

Відповідне рішення ухвалив суддя Павло Отвіновський, повідомляє кореспондент Бюро судової інформації, який був присутній на останньому засіданні суду.

Сейтумер Німетуллаєв обвинувачується у посяганні на територіальну цілісність та недоторканість України за ч.1 ст.110 Кримінального кодексу України.

Захисник Німетуллаєва на засідання 26 лютого не з’явився з невідомих причин, хоча був повідомлений належним чином. Водночас прокурор надіслав клопотання про перенесення засідання у зв’язку з проведенням слідчих дій в іншій справі.

«Оскільки не з’явився ані прокурор, ані обвинувачений, ані його захисник, новий вже, який був залучений за договором, суд вважає неможливим продовження судового розгляду цього кримінального провадження», – сказав суддя Отвіновський та переніс засідання на квітень 2020 року.

Раніше засідання переносились, як правило, через відсутність захисника Німетуллаєва, яким, за призначенням, була адвокат Тамара Пацалова. У судовому реєстрі БСІ виявило 18 ухвал, в яких державна захисниця Тамара Пацалова клопотала про проведення засідання у режимі відеоконференції, оскільки вона не могла їхати з Херсону до Києва. Відповідно до її договору з Регіональним центром безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області, вона працює виключно у Херсоні.

Зараз адвокат у Німетуллаєва змінився – обвинувачений уклав договір з приватним захисником.

До 18 опублікованих ухвал в судовому реєстрі БСІ додало ще п’ять перенесених засідань, інформація про які є в сервісі «Opendatabot». Отже, 27 лютого суд у 24 раз переніс підготовче судове засідання у справі Німетуллаєва.

Нагадаємо:

  • У жовтні 2014 року Німеттулаев був оголошений в розшук правоохоронцями за підозрою в організації відправки до Києва загонів «тітушок» під час Майдану, а також у зловживанні службовим становищем.
  • У березні 2016 року прокуратура Херсонської області повідомила про другу підозру екс-главі Генічеської РДА – в скоєнні злочину, передбаченого ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Слідчими органами було встановлено, що в серпні 2014 року Сейтумер Німеттулаєв, перебуваючи на території тимчасово окупованого Криму, закликав людей «до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також поширював відповідні матеріали».
  • Зараз Німеттулаев живе в Криму і очолює громадську організацію «Кирим Бірліги», яка співпрацює з окупаційною «владою».
  • Кримінальне провадженні стосовно Німетуллаєва розглядається в Подільському районному суді Києва.
  • У серпні 2019 року правоохоронні органи АРК повідомили Німетуллаєву про підозру у причетності до фінансування так званої «Самооборони Криму».
  • У 2017 році розслідування Центру журналістських розслідувань встановило, що бізнес Німетуллаєва майже не постраждав після його втечі до Криму. Він до цих пір отримує доходи від підприємств на Херсонщині і навіть в Києві. У володінні його сім’ї тисячі гектарів орної землі, бази відпочинку, автомобільний бізнес. Детальніше про це читайте в матеріалі VIP-диверсант.