У Криму члена «Свідків Єгови» окупаційний суд засудив до шести років колонії

В окупованому Криму «Джанкойський районний суд» 5 березня засудив місцевого жителя Сергія Філатова до шести років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму. Його визнали «винним в організації діяльності забороненої в РФ релігійної організації «Свідки Єгови».

Сергій Філатов, колишній керівник групи «Сиваш» «Свідків Єгови» в Джанкої Фото: Facebook Антон Наумлюк

Про це повідомляє «Кримський процес».

Повідомляється, що після оголошення вироку, Філатова забрали в СІЗО прямо з будівлі суду. Засідання проходило у відкритому режимі, були присутні близько сотні чоловік.

Філатов – батько чотирьох дітей, він переїхав до Криму з Херсона в зв’язку з тим, що потрібно було доглядати за хворою дочкою.

  • 16 листопада в Джанкої співробітники ФСБ провели, щонайменше, п’ять обшуків в будинках місцевих жителів, яких підозрюють в участі в групі «Сиваш» релігійної організації «Свідки Єгови». Група була зареєстрована в 2015 році і ліквідована в 2017 році після заборони «Свідків Єгови» в Росії.
  • 20 квітня 2017 року Верховний суд РФ визнав організацію «Управлінський центр Свідків Єгови» екстремістською і заборонив її діяльність на території Росії. Також суд конфіскував майно релігійної організації.
  • За даними правозахисного центру «Меморіал», в РФ з квітня 2017 року 39 прихильників релігійної організації піддалися кримінальному переслідуванню. У серпні 2018 року правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 29 прихильників релігійної організації «Свідки Єгови», обвинувачених в екстремізмі, і закликав негайно їх звільнити.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine