У Путіна є рік, щоб закінчити війну – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський сподівається досягти миру на Донбасі шляхом переговорів з главою РФ Володимиром Путіним, але готовий вийти з переговорного процесу, якщо він не дасть результатів упродовж року

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю виданню The Guardian в Києві наприкінці лютого. «Час йде. Уряд може витратити один рік на всю операцію. Тоді вона повинна бути імплементована. Затримки заборонені», – сказав Зеленський.

Цей рік, за словами Зеленського, слід відраховувати від моменту зустрічі з Путіним на переговорах у Парижі в грудні минулого року.

«Я не витрачу всі 5 років, які мені дав народ України, на роботу над Мінськими угодами. Я не буду цього робити», – сказав він. При цьому президент додав, що у нього є «два або три плани» на випадок виходу з процесу переговорів із Росією, але відмовився розкрити їхні деталі.

За словами Зеленського, зустріч з Путіним у Парижі в грудні 2019 року була емоційною. «Думаю, він мене слухав. У мене було таке відчуття. Сподіваюся, це почуття мене не обманює», – сказав український лідер.

Президент України також підкреслив, що люди для нього важливіші за території. «Для чого все це робиться? Для людей. Який сенс повертати нашу територію, якщо загине мільйон людей?», – сказав він.

  • Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним, під час якої вони обговорили підготовку майбутньої зустрічі у «нормандському форматі» та процес звільнення українців, які утримуються на території окупованих Донбасу і Криму, а також в Росії.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine