Зеленський по телефону обговорив з Путіним майбутню зустріч і звільнення українців

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним, під час якої вони обговорили підготовку майбутньої зустрічі у «нормандському форматі» та процес звільнення українців, які утримуються на території окупованих Донбасу і Криму, а також в Росії.

Президенти України і РФ Володимир Зеленський і Володимир Путін

Про це повідомляє Офіс президента.

«Сторони обговорили виконання домовленостей, досягнутих під час Нормандського саміту 9 грудня 2019 року в Парижі, а також підготовку до наступної зустрічі лідерів «Нормандської четвірки». Окремо Володимир Зеленський та Володимир Путін акцентували увагу на процесі звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається президенти «погодилися з необхідністю активізувати роботу на рівні Тристоронньої контактної групи у Мінську задля реалізації досягнутих домовленостей».

Нагадаємо:

  • 9 грудня 2019 року на переговорах «нормандської четвірки» лідери України, Росії, Німеччини та Франції погодили розведення військ на трьох нових ділянках уздовж лінії зіткнення на Донбасі. Воно повинно відбутися до березня 2020 року.
  • 29 грудня в рамках обміну утримуваних осіб Україні передали 76 громадян, які утримувалися РФ і бойовиками ОРДЛО. У свою чергу, Україна передала на окуповані території 127 осіб.
  • За данними представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Валерії Лутковської, у полоні бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» залишаються ще близько трьохсот українців. Україна продовжить переговори щодо їх повернення.
  • Станов на 20 січня 2020 року, за даним СБУ, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримуються 184 особи.
  • За даними Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, на сьогодні на території Росії і окупованого Криму незаконно утримуються 116 українських політв’язнів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine