У Криму після обшуків ФСБ затримала чотирьох кримських татар

В окупованому Криму після обшуків в Бахчисараї і Бахчисарайському районі затримані четверо кримських татар: Амет Сулейманов, Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Рустем Сейтмеметов, яких ФСБ підозрює в нібито участі в діяльності в організації «Хізб-ут-Тахрір», забороненої в Росії. Крім того, колишнього активіста «Кримської солідарності» Сейтумера Сейтумерова, який ще в 2018 році виїхав з Криму до Києва, ФСБ підозрює в нібито організації діяльності осередку «Хізб-ут-Тахрір».

Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомила кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва на своїй сторінці в Facebook.

«Сейтумеру Сейтумерову, Амету Сулейманову, Рустему Сейтмеметову, Осману Сейтумерову закидають частину другу статті 205.5 КК РФ (участь в діяльності організації, яка відповідно до законодавства РФ визнана терористичною – ред.). Сейтумеру Сейтумерову, який знаходиться з 2018 за межами Криму – частину першу статті 205.5 КК РФ (організація діяльності організації, яка відповідно до законодавства РФ визнана терористичною – ред.)», – написала Зудієва.

Вона додала, що раніше затриманого 66-річного Енвера Мустафаєва відпустили з будівлі ФСБ після допиту.

«Сьогодні співробітники ФСБ сфабрикували ще одну політично вмотивовану справу – третя Бахчисарайська група у справі Хізб ут-Тахрір», – зазначила правозахисниця.

Вона також повідомила, що затримані Сейтумер Сейтумеров (1988 р.н.) і Осман Сейтумеров (1992 р.н.) – рідні брати.

Нагадаємо:

  • 11 березня в окупованому Криму в Бахчисараї і Бахчисарайському районі російські силовики провели обшуки в будинках сімох кримських татар: Сейдамета Мустафаєва – стримера «Кримської солідарності», кореспондента інтернет-видання Грани.ру (Бахчисарай), Шукрі Сейтумерова (Бахчисарай), Сейтумера Сейтумерова (Бахчисарай), Рустема Сейтмеметова (Бахчисарай), Амета Сулейманова – активіста «Кримської солідарності» (Бахчисарай), Айдера Сулейманова (Бахчисарайський район, с.Холмовка) і Сейтумера Сейтумеров – екс-активіста «Кримської солідарності» (Бахчисарай), який в 2018 році покинув Крим і переїхав до Києва, де працює ведучим на кримськотатарському телеканалі ATR.
  • Прокуратура АРК і Головне управління Нацполіції в АРК і Севастополя відкрили кримінальне провадження за фактом проведення окупантами незаконних обшуків в будинках кримських татар у Бахчисараї та Бахчисарайському районі. 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine