Кабмін відновив МінТОТ, яке раніше було приєднане до Мінветеранів

Кабмін України відмінив рішення про створення єдиного міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, розділивши його на два окремих міністерства - міністерство у справах ветеранів України та міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Фото: Flickr

Ухвалена 11 березня постанова КМУ №212 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» опублікована на урядовому порталі.

За рішення Кабміну, міністерство у справах ветеранів забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, а також соціального захисту осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

В свою чергу міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях та тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя.

4 березня Верховна Рада призначила міністром у справах ветеранів Сергія Бессараба, віце-прем’єр-міністром, міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій – Олексія Резнікова.

Нагадаємо:

  • У 2019 Кабмін України об’єднав міністерство економічного розвитку і торгівлі з міністерством аграрної політики. Міністерство енергетики та вугільної промисловості було об’єднано з міністерством екології та природних ресурсів. Також в результаті об’єднання міністерства культури і міністерства молоді та спорту було створено міністерство культури, молоді та спорту України. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб було об’єднане з міністерством у справах ветеранів.
  • 17 січня 2020 року президент Володимир Зеленський під час зустрічі з тоді ще прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком заявив, що вважає за необхідне розділити об’єднані раніше міністерства, зокрема, міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, міністерство культури, молоді і спорту і міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine