Євросоюз знову продовжив на півроку персональні санкції за агресію проти України

Новини
Фото: rnw.nl

Рада Європейського Союзу продовжила ще на шість місяців – до 15 вересня 2020 року – обмежувальні заходи проти фізичних осіб і компаній РФ за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

Про це повідомляється на сайті Ради Європейського союзу.

«Рада вирішила, що діючі санкції за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, слід продовжити ще на шість місяців до 15 вересня 2020 року. Ці обмежувальні заходи передбачають не тільки заморожування коштів, а й заборону на надання коштів або доступ до інших економічних ресурсів для перерахованих осіб. Наразі вони застосовуються до 175 осіб і 44 організацій після виключення двох померлих зі списку», – йдеться в інформації.

Відповідні правові акти були опубліковані в Офіційному журналі ЄС 13 березня 2020 року і набрали чинності.

У Раді нагадали, що у відповідь на кризу в Україні були введені й інші санкції Євросоюзу, які включають:

– економічні санкції щодо окремих секторів російської економіки, які діють до 31 липня 2020 року;
– обмежувальні заходи, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, обмежені територією Криму і Севастополя, які діють до 23 червня 2020 року.

Нагадаємо:

  • Індивідуальні санкції Євросоюзу вперше були введені 17 березня 2014 року і постійно продовжуються на півроку.
  • 20 червня 2019 року Рада Європейського Союзу продовжила до 23 червня 2020 року діючу заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму.
  • 19 грудня 2019 року Рада Євросоюзу подовжила економічні санкції ЄС проти окремих секторів російської економіки ще на шість місяців – до 31 липня 2020 року. Ці обмежувальні заходи проти Росії Євросоюз ввів ще в 2014 році у відповідь на її дії з дестабілізації ситуації в Україні.