Окупанти призупинили пропуск кримчан на материкову Україну

Жителі окупованого Криму з місцевою реєстрацією, а також громадяни РФ поки не зможуть виїжджати на територію материкової України через пункти пропуску на адміністративному кордоні через ситуацію з поширенням коронавірусу.

Про це повідомила прес-служба «Прикордонного управління ФСБ РФ по Криму». Тимчасову заборону введено опівночі, 30 березня.

Уряд РФ опублікував 28 березня розпорядження № 763-р, яким тимчасово обмежується рух через автомобільні, залізничні, пішохідні, річкові і змішані пункти пропуску через державний кордон РФ.

Виняток становлять громадяни, які виїжджають в зв’язку зі смертю близького родича, за умови пред’явлення копії свідоцтва або довідки про смерть, а також документа, що підтверджує ступінь споріднення. Жителі з кримської реєстрацією зможуть в’їхати на територію півострова без обмежень.

Пасажиропотік через адміністративний кордон з окупованим Кримом скоротився в п’ять разів після введення обмежень через загрозу поширення коронавірусної інфекції.

У Представництві Президента України в АРК пообіцяли допомогти громадянам, які не можуть потрапити в окупований Крим після введення обмежень на перетин адмінкордоні з окупованим Кримом і Херсонською областю через поширення коронавируса.

  • Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб України повідомило, що до 3 квітня 2020 року тимчасово обмежений пропуск через контрольні пункти в’їзду/виїзду на адміністративному кордоні окупованого Криму з Херсонською областю. Тимчасові обмеження стосуються всіх, крім громадян України та членів їх сімей, осіб з метою забезпечення захисту національних інтересів чи в зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань, а також представників дипломатичних установ і гуманітарних місій, які виїжджають з Криму і Севастополя.
  • Українські правозахисні організації вважають небезпечним рішення про обмеження перетину адміністративного кордону між Кримом і Херсонською областю. На думку правозахисників, обмеження суперечать політиці реінтеграції. Правозахисники зазначили, що розуміють всю необхідність прийняття карантинних заходів, тому закликали органи влади максимально проінформувати громадян, які мають намір перетинати адміністративний кордон.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine