Трамп продовжив на рік дію санкцій щодо РФ через кібератаки проти США

Президент США Дональд Трамп продовжив на рік дію санкцій проти Росії через кібератаки проти Сполучених Штатів.

Про це повідомляється на сайті Адміністрації Трампа.

«Ця значима зловмисна діяльність у кіберпросторі досі несе надзвичайну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США. Я продовжую на один рік надзвичайний стан, введений указом від 1 квітня 2015 року», –повідомив Трамп.

Указ дозволяє міністерству фінансів запроваджувати санкції щодо осіб, які здійснюють кібератаки проти США. Урядовці можуть блокувати рахунки та будь-які активи на території країни.

  • 16 лютого 2018 року Мінюст США висунув щодо 13 громадян Росії і трьох російських компаній звинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Вердикт про винність обвинувачених винесло журі присяжних суду округу Колумбія.
  • 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 24 російських олігархів і державних чиновників, а також проти 15 юридичних осіб – фінансових установ, державних і приватних компаній Росії, в рамках закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA) за втручання в 2016 року в американські вибори.
  • У квітні 2018 року керівник відділу кіберзахисту Міністерства внутрішньої безпеки США Джанет Манфра заявила, що у 21 американському штаті було підтверджено хакерське втручання з боку РФ напередодні президентських виборів 2016 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine