Карантин в Україні буде продовжений до початку травня – Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що карантинний режим в Україні, скоріш за все, буде продовжений до початку травня. Послаблення карантину можливе лише, якщо буде позитивна динаміка зниження захворюваності коронавірусом. Це відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль Фото: kmu.gov.ua

Про це Шмигаль сказав на засіданні Кабміну України 8 квітня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюванності, то лише у травні ми почнемо вести розмову про можливе послаблення карантинних заходів. Це точно не буде зроблено з 14 квітня, як було розповсюджено у деяких фейкових інформаціях … Протягом квітня ми не відступимо від того карантинного режиму, який запроваджений до 24 квітня і, скоріш за все, буде продовжений до початку травня», – наголосив прем’єр.

За його словами, у травні, за умов позитивної динаміки, Кабміня за заздалегідь визначеним планом запустить економіку країни. Цей план буде «додатково повідомлений урядом, прокомунікований, чітко розписаний».

«Кожен буде знати свою роль, час і місце, коли він почне ходити на роботу, коли він почне повноцінно працювати, які будуть соціальні стандарти нашого життя у травні, масочний режим, соціальні дистанції, розтермінування в часі початку та завершення робочого дня, щоб не створювати години пік», – сказав Шмигаль.

Він додав, що МООЗ 7 квітня звернулась до всіх урядів не послаблювати карантинні заходи там, де вони дають результат. «Україна одна з таких країн, яким рекомендують продовжити якомога довше, наскільки буде витримувати економіка і морально-психологічний стан людей, продовжувати карантин тому що це ефективний засіб порятунку життів українців», – зазначив прем’єр-міністр.

Нагадаємо:

  • 25 березня Кабінет міністрів запровадив на 30 днів режим надзвичайної ситуації по всій території України для протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19. Всі карантинні обмеження продовжені до 24 квітня.
  • 7 квітня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна зараз знаходиться на порозі піку захворювання коронавірусною інфекцією COVID-19, тому говорити про те, коли завершиться карантин, поки зарано.
  • В Україні станом на 8 квітня зафіксовано 1668 випадків коронавірусної хвороби, з них 52 летальні. За добу було зафіксовано 206 нових випадків COVID-19.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine