Баканов пропонує РНБО продовжити блокування російських соцмереж, сервісів та антивірусів

Голова СБУ Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони (РНБО) додаткові пропозиції щодо продовження санкцій проти російських веб-ресурсів та програмних продуктів. Зокрема, він пропонує блокувати не лише «Вконтакте» та «Одноклассники», але й «Яндекс», «Mail.ru», «Доктор Веб», «Касперский», «1С» і «Парус».

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

«Сьогодні ми не просто захищаємо українських громадян від фейків та інформаційних вкидів з російських соцмереж, але й дбаємо про кібербезпеку для представників бізнесу, державних та освітніх установ тощо. Адже будь-який російський поштовий сервіс чи антивірус можуть використовувати на шкоду Україні. Тому треба мінімізувати ризики. Блокуючи такі ресурси і програми, ми піклуємось про безпеку країни загалом», – сказав Баканов.

Також він запропонував створити та забезпечити функціонування в Україні Єдиного реєстру програмного забезпечення, дозволеного для використання у державних інформаційно-телекомунікаційних системах. На думку кіберфахівців СБУ, це дасть можливість обмежити закупівлю та використання забороненого програмного забезпечення та створить сприятливі умови для розвитку вітчизняної ІТ-сфери.

Як повідомлялось, 10 квітня СБУ внесла пропозиції щодо продовження заборони російських соцмереж в Україні ще на 3 роки.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ №133/2017 «Про введення в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким до санкційного списку України були внесені, зокрема, російські соціальні мережі і пошукові сервіси. Доступ до них на території України був заблокований терміном на три роки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine