Пандемія коронавірусу COVID-19 загострила гуманітарну ситуацію на Донбасі – МКЧХ

Новини
Фото: Facebook Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні

Пандемія коронавурусної інфекції COVID-19 загострила гуманітарну ситуацію в районах Донецької і Луганської областей, які постраждали від конфлікту на Донбасі, оскільки створила додаткові труднощі для людей, які там проживають.

Про це заявила глава Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні Флоранс Жиллетт в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Звичайно, пандемія COVID-19 загострила гуманітарну ситуацію в районах, постраждалих від конфлікту, оскільки створила додаткові труднощі для людей, які там проживають. Перевезення між містами і селищами або селами на Донбасі майже повністю припинені, як і перетин лінії зіткнення. Багато літніх людей тимчасово залишаються без допомоги своїх близьких, які живуть з іншого боку лінії зіткнення», – сказала Жиллетт.

Вона зазначила, що від загострення конфлікту, яке збіглося за часом з пандемією, страждає електро-, газо- і водопостачання населених пунктів. З початку року, щонайменше, 20 цивільних осіб були поранені або загинули з обох сторін лінії зіткнення, що більше ніж в два рази в порівнянні з аналогічним періодом протягом декількох років.

«Значна частина населення, яка там (на Донбасі – ред.) залишилася, складається з людей похилого віку та пенсіонерів. Вони повинні впоратися з ізоляцією і вантажем бойових дій, що впливають на їх життєдіяльність. Тому їх потреби в матеріальній допомозі, доступі до основних послуг і захисту дуже високі. Сюди відносяться і потреби в психологічній підтримці», – додала глава місії МКЧХ в Україні.

За її словами, зараз триває доставка предметів вантажу, недавнього переданого МКЧХ Україні. «Гуманітарна допомога, яка була доставлена літаком, не сильно відрізняється від тієї, яку МКЧХ привозить в Україну з початку конфлікту, просто до неї додані деякі товари, необхідні для запобігання і лікування COVID-19», – розповіла Жиллетт.

Крім того, глава місії додала, що в сучасних умовах МКЧХ в Україні адаптував способи поширення допомоги, обмеживши кількість людей, які беруть у ній участь, і дотримуючись правил фізичного дистанціювання і посилених правил гігієни відповідно до рекомендацій ВООЗ. За її словами, для конкретних груп населення, що піддаються більшій небезпеці, було організовано розподіл допомоги «від дверей до дверей», без фізичного контакту.

Нагадаємо:

  • Мешканці Донбасу та переселенці у період карантину мають можливість звернутись по телефону до правозахисників, щоб отримати юридичну допомогу з широкого спектру питань, зокрема, щодо отримання соціальних виплат та пенсій, адресної допомоги переселенцям, реєстрації внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та перетину КПВВ на лінії розмежування на Донбасі.
  • Експерти Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні підготували відповіді на питання, які найбільше турбують переселенців та осіб, які постраждали від збройного конфлікту, в умовах діючого в країні карантину, в тому числі, щодо отримання пенсій та інших соцвиплат, перевірок ВПО і перетину КПВВ на Донбасі і адмінкордоні з окупованим Кримом.
  • Спеціальний представник Діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Хайді Грау закликала сторони конфлікту на Донбасі надати можливість цивільним особам перетинати тимчасово закриті через пандемію коронавіруса КПВВ на лінії розмежування за гуманітарними обставинами.