В ОБСЄ закликають забезпечити пропуск громадян через КПВВ за гуманітарними обставинами

Спеціальний представник Діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Хайді Грау закликала сторони конфлікту на Донбасі надати можливість цивільним особам перетинати тимчасово закриті через пандемію коронавіруса КПВВ на лінії розмежування за гуманітарними обставинами.

Громадяни, які застрягли на КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: Facebook Офіс Омбудсмана України

Про це йдеться в заяві спецпредставника після чергової зустрічі в рамках ТКГ і її робочих груп.

«Закликаю забезпечити можливість перетину лінії зіткнення для цивільних осіб з гуманітарних міркувань», – заявила Грау.

Вона також закликала сторони зробити все необхідне, щоб «заходи боротьби з коронавірусом не стали додатковою перешкодою для вільного та безпечного доступу СММ ОБСЄ по всій території України відповідно до її мандату».

Як повідомлялось, на Донбасі через введений карантин на контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування застрягли 65 громадян, які не можуть потрапити до себе додому на окуповані території в Луганській і Донецькій областях, 55 з них – на КПВВ «Станиця Луганська».

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів». У Мінреінтеграції пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.
  • У Державній прикордонній службі України пояснили, що у громадян є два варіанти отримати дозвіл на перетин лінії розмежування через тимчасово закриті КПВВ на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine