Рада підтримала заборону російських соцмереж, РНБО підготувала указ президента

Новини

Верховна Рада ухвалила постанову щодо пропозицій продовжити санкції щодо російських медіаресурсів. А також сервісів «Mail.ru» (www.mail.ru) та соціально-орієнтованих ресурсів «ВКонтакте» (www.vk.com) та «Одноклассники» (www.ok.ru). РНБО підготувала і передала до Офісу президента проект указу президента про продовження обмежувальних заходів щодо російських соцмереж.

«У травні спливає строк дії санкцій щодо фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з Російською Федерацією, накладених на них Рішенням Ради національної безпеки і оборони від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” (з наступними змінами), що було введено в дію Указом Президента України від 15 травня 2017 року №133/2017.

Зокрема, цим Рішенням Інтернет-провайдерам було заборонено надавати послуги з доступу користувачам мережі Інтернет на території України до ресурсів сервісів «Mail.ru» (www.mail.ru) та соціально-орієнтованих ресурсів «ВКонтакте» (www.vk.com) та «Одноклассники» (www.ok.ru). У ряді судових рішень Верховний Суд підтвердив законність накладених санкцій», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

«Збройна агресія Російської Федерації проти України триває. Це призвело до загибелі тисяч українських воїнів та цивільних осіб, до порушення територіальної цілісності України, прав і свобод її громадян, тимчасової окупації частини її суверенної території, численних людських жертв, загроз її національним інтересам, безпеці і суверенітету. Відповідно, залишаються правові підстави, передбачені статтею 3 Закону України “Про санкції”, для продовження застосування санкцій до припинення збройної агресії Російської Федерації проти України», – йдеться в тексті.

Рада національної безпеки і оборони України вже розглянула питання про продовження заборони російських сайтів в Україні, підготував і передав до Офісу президента проект відповідного указу глави держави.

«Проект Указу Президента України щодо застосування санкцій переданий до Офісу Президента України. Члени Ради національної безпеки і оборони України розглянули в установленому порядку пропозиції суб’єктів внесення, які визначені статтею 5 Закону України «Про санкції», щодо застосування обмежувальних заходів (санкцій). За результатами розгляду більшістю членів РНБО України рішення щодо застосування, скасування та внесення змін до обмежувальних заходів (санкцій) ухвалено», – йдеться в повідомленні РНБО.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ №133/2017 «Про введення в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким до санкційного списку України були внесені, зокрема, російські соціальні мережі і пошукові сервіси. Доступ до них на території України був заблокований терміном на три роки.