У Криму вандали знову влаштували погром на кримськотатарському кладовищі – Авамілєва

В окупованому Криму в селі Владиславівка Нижньогірського району на кримськотатарському кладовищі виявлені повалені надгробки. Російські силовики не бажають розслідувати інцидент.

Фото: Facebook Заир Смедля

Про це виданню Крим.Реалії повідомила кримський адвокат Еміне Авамілєва з посиланням на інформацію місцевих жителів, які виявили розбиті могили своїх рідних.

«16 травня родичі на мусульманському кладовищі виявили повалені надгробки. Це близько 5-6 надгробків. Коли вони звернулися в правоохоронні органи, там вважають, що це внутрішньосімейні розбірки. По відношенню один до одного якісь неприязні, навіть нібито ворожі відносини і що це ніяке не розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Вони просто спробували звести цю справу нанівець», – сказала Авамілева.

Вона не виключає, що це провокація, оскільки поваленні надгробки були виявлені напередодні 76-ї річниці геноциду кримськотатарського народу.

«Які б внутрішні сімейні розбірки не відбувалися, у кримських татар не прийнято так чином розбиратися між собою, тим більше поглумитися над похованнями. Такого в історії кримських татар, в історичних хроніках такого немає. Це не прийнято у нас, у мусульман, таким чином цинічно, вандальним способом поглумитися над похованнями», – підкреслила адвокат.

Нагадаємо:

  • 17 липня 2019 року в Ленінському районі Криму невідомі зруйнували близько 15 надгробків на території мусульманського кладовища в селищі міського типу Багерове. Пізніше повідомили, що винуватці знайдені, ними виявилися місцеві підлітки.
  • У листопаді 2019 року в окупованому Криму в селі Петрівка Красногвардійського району невідомі зруйнували надгробок на мусульманському кладовищі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine