Українця Ширінгу, обвинуваченого ФСБ в «шпигунстві», етапували з Криму в Москву – росЗМІ

Новини
Костянтин Ширінга Фото: kommersant.ru

Громадянина України Костянтина Ширінгу, якого ФСБ обвинувачує в нібито «шпигунстві», етапували з окупованого Криму в Москву.

Про це повідомляє російське видання «Комерсант».

«Верховний суд Криму» відхилив скаргу на арешт 60-річного українця, після чого його етапували з Сімферополя.

Як пише видання, подальше розслідування кримінальної справи передано зі слідчого відділу «кримського управління ФСБ» в центральний апарат російської спецслужби. Ширінг поміщений в СІЗО «Лефортово».

«Я подавав апеляційну скаргу з тієї причини, що не було надано докази того, що він займався, займається шпигунством або збирається сховатися. Він не військовий, не можу сказати, що він чимось небезпечний», – повідомив адвокат Олег Глушко.

За його словами, уродженець Києва Костянтин Ширінг приїхав до Криму із Запоріжжя в 2015 році. У Феодосії познайомився з дівчиною «значно молодшою за нього», яка працює в російській військовій частині. Пара жила в цивільному шлюбі в орендованій квартирі, кілька років тому у них народилася дочка.

Військовослужбовиця ЗС Росії, обвинувачена ФСБ у видачі в 2017-2018 роках представникам української військової розвідки довірених їй по службі відомостей, була відправлена «Київським райсудом» Сімферополя під домашній арешт, оскільки визнала провину, розкаялася і до того ж мала малолітню дитину. Костянтин Ширінг був заарештований тим же судом і поміщений до СІЗО Сімферополя.

За версією слідства ФСБ, саме Ширінг нібито умовив дружину повідомляти йому секретні дані про свою військову частину.

Адвокат зазначив, що українець не визнав свою провину.

«Каже, що він не винен, винна вона (цивільна дружина – ред.). Вона щось вигадує, а він нікуди нічого не передавав», – розповів Глушко.

Нагадаємо:

  • 15 квітня 2020 року ФСБ заявила про затримання в Криму учасників «української розвідувально-диверсійної групи», в яку нібито входила «російська військовослужбовець, підозрювана у видачі державної таємниці» і громадянин України, якого підозрюють у «здійсненні шпигунської діяльності за завданням української спецслужби». Були порушені кримінальні справи «про державну зраду і шпигунство».
  • Затриманій жінці було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а чоловік поміщений під варту. Запобіжний захід учасникам «української розвідувально-диверсійної групи» обрав «голова Київського районного суду» Андрій Долгополов, щодо якої Генеральна прокуратура України також розслідує кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).