НАБУ скерувала до суду обвинувачення щодо ексзаступника міністра з питань ТОТ Гримчака

НАБУ закінчила розслідування за фактом шахрайства та підбурювання до надання неправомірної вигоди колишнім заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрієм Гримчаком та його «помічником». Обвинувальний акт скерований до суду для розгляду по суті.

Юрій Гримчак Фото: hromadske.ua

Дії обох обвинувачених кваліфіковані за ч.4 ст.190 (шахрайство); ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.3 ст.369; ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст.369 (підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди службовим особам) Кримінального кодексу України, повідомляє пресслужба НАБУ.

Як встановило слідство, представник інтересів приватного ТОВ під час спілкування із Гримчаком розповів йому про проходження товариством складної процедури погодження дозвільних документів на здійснення будівельних робіт на земельних ділянках у Києві.

«Дізнавшись про це, заступник міністра запропонував свої «послуги» із забезпечення погодження проєктної документації за грошову винагороду у розмірі 1 млн дол. США. Як запевнив експосадовець, ця сума начебто мала бути розподілена між керівниками та службовими особами виконавчих органів влади, серед яких: Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Український державний інститут культурної спадщини та інші», – розповіли у відомстві.

У процесі реалізації цієї корупційної схеми Гримчак дізнався від представника фізичної особи про іншу проблему, пов’язану з розглядом цивільної справи про стягнення боргу з іншого приватного підприємства на користь фізичної особи.

«У відповідь заступник міністра з питань ТОТ повідомив, що за 100 тис. дол. США винагороди, використовуючи свої зв’язки, зможе забезпечити прийняття необхідного судового рішення. Зі слів посадовця, він нібито мав звернутися до заступника Генерального прокурора, щоб остання вплинула на голову Касаційного цивільного суду (у складі Верховного Суду), який, у свою чергу, може вплинути на суддів цього ж суду для прийняття відповідного рішення», – зазначили в НАБУ.

У подальшому суму неправомірної вигоди зменшили до 80 тис. дол. США. Після одержання першої її частини, в сумі 50 тис. дол. США, Гримчак та його «помічник» розподілили кошти між собою.

«14 серпня 2019 року колишній топпосадовець отримав від представника ТОВ частину коштів із обумовленого 1 млн дол. США – у 450 тис. дол. США – за нібито вирішення земельного питання та другий транш – у 30 тис. дол. США – за владнання питання з судовою гілкою влади. Одразу після отримання цих коштів заступника міністра з питань ТОТ та його «помічника», залученого до реалізації корупційної схеми, затримали», – нагадали в НАБУ.

3 квітня слідство відкрило підозрюваним матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акту до суду.

Нагадаємо:

  • 15 серпня 2019 року СБУ та НАБУ провели обшуки і затримали при отримання хабара заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака та його помічника. У МінТОТ заявили, що затримання Гримчака не стосується діяльності міністерства, а згаданий силовиками «помічник» не є помічником заступника міністра.
  • З 2002 по 2005 рік Гримчак був помічником-консультантом депутата Верховної Ради Юрія Луценка. З 2005 по 2006 рік – заступником голови Донецької обласної державної адміністрації.
  • У березні 2017 року народний депутат Верховної Ради VI скликання від блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Юрій Гримчак був призначений заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine