Фейки про «таємні лабораторії» в Україні активно продукують російські ЗМІ – заступник голови місії США в Україні Пеннінгтон

Фейки про те, що в Україні існують «таємні лабораторії», які фінансує США, активно продукують російські ЗМІ. Установи, які підтримує Міноборони США, діють прозоро і під контролем української влади. Тільки український уряд вирішує, які дослідження треба проводити, і призначає менеджмент, який керує цими дослідженнями. В цих лабораторіях не працюють американські вчені.

Фото: МК

Про це повідомив виконуючий обов’язки заступника голови місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон в інтерв’ю ТСН.

За його словами, перед тим, як починати дослідження, установу перевіряють на відповідність українським законам. Найбільше РФ цікавить поширення дезінформації щодо «Програми зменшення біологічної загрози». Це стосується не тільки України, а й інших країн колишнього СРСР.

«Мета цієї російської пропаганди – вбити клин між Сполученими Штатами і їхніми партнерами. В цьому разі між США і Україною. Це спільна програма, яка стартувала майже тридцять років тому. Вона базується на законній угоді між двома країнами. В 1993 році Україна та США підписали юридично зобов’язальну міжнародну угоду про знищення ядерної зброї та запобігання розповсюдженню зброї масового знищення. А пізніше, 2005 року, в рамках цієї ширшої міжнародної угоди американське міністерство оборони та міністерство охорони здоров’я України підписали договір про співпрацю в обмеженні небезпечних біологічних патогенів. Ось так виникла ця програма», – зазначив Пеннінгтон.

Джозеф Пеннінгтон, заступник голови місії США в Україні Фото: ТСН

  • В квітні-травні фейки РФ були озвучені в ефірі українського телеканалу «1+1», який належить бізнесмену Ігорю Коломойському. Зокрема, в програмі «Секретні матеріали», яка виходить на цьому телеканалі, розповідалося про нібито наявність на території України американських лабораторій, в яких розробляється біологічна зброя. У пресслужбі каналу повідомили, що сюжет не мав на меті підігравання російським окупантам.
  • СБУ закликала політиків не розповсюджувати фейки про іноземні біолабораторії в Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine