Міносвіти готує платформу для дистанційного навчання

Міносвіти працює над платформою для дистанційного навчання в Україні, оновлює підходи і вимоги до дистанційного навчання і навчання з використанням дистанційних технологій. Елементи технології дистанційного навчання будуть використовуватися в освітньому процесі з наступного року.

Фото: investigator.org.ua

Про це заявила в.о. міністра освіти Любомира Мандзій, пише LB.ua.

В новому навчальному році вчителі будуть перевіряти, як учні засвоїли матеріал, який вони проходили під час карантину.

«Це то, що ми повинні зробити якомога швидше найближчим часом: запропонувати варіант вирішення школі і вчителю, а вже право вчителя і школи – скористатися тим чи іншим рішенням. Але своє рішення держава мусить запропонувати», – пояснила Мандзій.

  • Як повідомлялось, у 2018 році на створення Національної освітньої електронної платформи, на яку б завантажили відеоуроки, методички для вчителів, мультимедійні матеріали, бази даних, поради для батьків – було витрачено 48 млн гривень. Таких платформ для дистанційної освіти у світі багато. Однак українська за 48 млн з держбюджету – чогось не працює.  У лютому цього року на засіданні парламентського комітету тодішня очільниця МОН Ганна Новосад повідомила, що у міністерстві провели «внутрішній аудит платформи», до якої було надано тимчасовий доступ і дійшли висновку, що використовувати її не можна. За словами Новосад платформа збудована на закритому коді, її кінцевий розробник, скоріш за все, з Росії і тому ще й виникає проблема із захистом даних.
  • Центр журналістських розслідувань подав до Міносвіти запит, аби дізнатись, яке ж рішення нинішнє чи минуле керівництво ухвалило щодо долі Національної освітньої платформи. Однак у листі, який прийшов з МОН, немає відповіді на задане ЦЖР питання. Подробиці про аномальну закупівлю обладнання для Національної освітньої електронної платформи і що вдалося дізнатися ЦЖР її про подальшу долю в сюжетах Микити ПАНАСЕНКА.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine