У РФ суд 22 червня розгляне апеляцію на вирок фігурантам ялтинської «справи кримських мусульман»

У Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область) 22 червня розгляне апеляційну скаргу на вирок фігурантам сфабрикованої ФСБ ялтинської «справи кримських мусульман» Мусліму Алієву, Вадиму Сіруку, Емір-Усеіну Куку, Рефату Алімову, Арсену Джеппарову і Інверу Бекірову, засудженим в листопаді 2019 року на термін від 7 до 19 років колонії суворого режиму.

Ялтинська група «справи кримських мусульман» у Північно-Кавказькому окружному військовому суді Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляється на сайті суду.

Як вказується, розгляд Апеляційним військовим судом Власіхи апеляційної скарги заплановано на 22 червня на 10:00.

Як повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», на даний момент Муслім Алієв, Вадим Сірук, Емір-Усеин Куку, Рефат Алімов, Арсен Джеппаров і Инвер Бекіров знаходяться в СІЗО Ростова-на-Дону та Ростовської області в очікуванні апеляційного оскарження на вирок Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону.

Нагадаємо:

  • 11 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.
  • 17 квітня 2016 року в Краснокам’янці російські силовики також провели обшук в будинках і затримали двох кримських татар Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, яких звинуватили в участі в причетності до «Хізб ут-Тахрір».
  • В грудні 2017 року фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до Росії в Ростов-на-Дону.
  • 12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Мусліма Алієва до 19 років позбавлення волі, Інвера Бекарова – до 18 років, Емір-Усеїна Куку і Вадима Сірука – до 12 років, Рефата Алімова – до 8 років, Арсена Джеппарова – до 7 років.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine