Кабмін 5 червня черговий раз послабить карантин – Шмигаль

Кабінет міністрів України з 5 червня вводить чергові послаблення карантинних обмежень. Закладам громадського харчування дозволять приймати відвідувачів у приміщенні. Крім того, з 5 червня відновлять внутрішнє авіасполучення, з 15 червня - міжнародне.

Фото: UKRINFORM

Відповідне рішення уряд ухвалив 3 червня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що Кабмін ухвалив рішення про дозвіл:

– з 5 червня роботи закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів;
– з 5 червня особам старше 60 років не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції;
– проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 м²;
– проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому режимі, а також ухвалення рішення про умовну акредитацію освітніх програм без проведення або з частковим проведенням акредитаційної експертизи до 1 вересня 2020 року.

Крім того, поновлюється авіаційне сполучення:

– з 5 червня – внутрішнє авіасполучення;
– з 15 червня – міжнародне авіасполучення з державами, які відкрили аеропорти для рейсів з України.

«Здійснення перевезень пасажирів легковими автомобілями дозволятиметься в кількості до 5 осіб, включно з водієм (без урахування дітей віком до 14 років)», – додав Шмигаль.

Він додав, що у разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні показникам для послаблення заходів протягом трьох днів поспіль, регіональна комісія ТЕБ і НС зобов’язана зібратися позачергово та скасувати послаблення деяких карантинних обмежень.

Нагадаємо:

  • З 11 травня в Україні за рішенням уряду карантинні заходи були послаблені: дозволено відновити роботу частини установ і певних видів діяльності за умови дотримання ними протиепідемічних заходів.
  • Кабмін України ввів з 22 травня адаптивний карантин по регіонам, який має діяти до 22 червня. З цього дня відновиться робота громадського транспорту. Метрополітен та дитячі садки запрацюють 25 травня.
  • 22 травня в Україні розпочався другий з п’яти етапів виходу із карантину.
  • 1 червня в Україні почався новий етап пом’якшення карантину. Зокрема, дозволена робота басейнів і спортзалів, а також відновлено рух залізничного транспорту і міжобласних перевезень автотранспортом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine