Уряд ввів з 22 травня адаптивний карантин, метро запрацює 25 травня

Новини
Засідання Кабінету міністрів України Фото: kmu.gov.ua

Кабмін України ввів з 22 травня адаптивний карантин по регіонам, який має діяти до 22 червня. З цього дня відновиться робота громадського транспорту. Метрополітен та дитячі садки запрацюють 25 травня.

Рішення про перехід до другого етапу послаблення карантину КМУ ухвалив на своєму засіданні 20 травня, повідомляє Урядовий портал.

В ході засідання прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зокрема зазначив, що в Україні вже почалося зниження динаміки захворюваності.

Відповідно до рішення уряду з 22 травня в тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідають встановленим МОЗ критеріям щодо нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу (не більше 12 на 100 тисяч населення), кількості тестувань (не менше 12 на 100 тисяч населення) та наповненості ліжкомісць (не більше 50%) в лікарнях, відновлюється робота громадського транспорту.

З 25 травня має бути відновлена робота метрополітену, а також дитячих садків.

«Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Наголошую лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по цілій країні. Це і є модель адаптивного карантину», – сказав Шмигаль.

Окремо він наголосив, що питання відновлення рейсових авіаперевезень і відкриття аеропортів буде розглядатися після 15 червня, коли країни-партнери почнуть відкривати свої кордони.

«Поки аеропорти наших країн-партнерів закриті. Ми ведемо діалог з авіаперевізниками, і поки є спільна позиція, що швидше 15 червня немає сенсу відкривати роботу аеропортів», – пояснив глава Уряду.

Нагадаємо:

  • 25 березня Кабінет міністрів запровадив на 30 днів режим надзвичайної ситуації по всій території України для протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19. Всі карантинні обмеження, були продовжені до 24 квітня.
  • 22 квітня Кабінет міністрів на своєму засіданні продовжив до 11 травня запроваджені в Україні карантинні заходи.
  • З 11 травня в Україні за рішенням уряду карантинні заходи були послаблені: дозволено відновити роботу частини установ і певних видів діяльності за умови дотримання ними протиепідемічних заходів.
  • В Україні станом на 20 травня зафіксовано 19230 випадків коронавірусної хвороби, з них 564 летальні. За добу зафіксовано 354 нові випадки COVID-19.