У Раді зареєстрували президентський законопроєкт про референдум

Новини

У Верховній Раді 9 червня зареєстровано президентський законопроєкт №3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».

Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що проєкт закону 9 червня отримано Верховною Радою і передано на розгляд керівництву.

Президент визначив законопроєкт як невідкладний.

Текст проєкту і супровідні документи до нього поки не оприлюднені.

30 квітня перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що у ВР завершили роботу над першим законопроєктом з блоку народовладдя щодо всеукраїнського референдуму.

У передвиборчій програмі Володимир Зеленський обіцяв закон «Про народовладдя». 29 серпня 2019 року Зеленський подав відповідний законопроєкт у Верховну Раду. У ньому передбачені зміни до Конституції. Нині право законодавчої ініціативи належить президенту, Кабінету міністрів, народним депутатам. Зеленський пропонує додати до цього переліку «народ». 3 вересня парламент направив законопроєкт до Конституційного суду.

  • Партія «Слуга народу» готує п’ять законопроектів, які передбачають введення в Україні народовладдя. Це законопроекти про всеукраїнський та місцевий референдуми, про введення законодавчих ініціатив народу, про народне вето.
  • 28 лютого робоча група Верховної Ради з питань розробки законопроектів у сфері народовладдя схвалила остаточний варіант законопроекту «Про всеукраїнський референдум», який планують винести на громадське обговорення.