Окупанти продовжують блокувати КПВВ «Мар’їнка» на Донеччині, «Станиця Луганська» на Луганщині працює

На Донбасі окупанти продовжують блокувати у Донецькій області роботу КПВВ «Мар’їнка» і не пропускають громадян через лінію розмежування в обидва боки. При цьому у Луганській області громадяни мають можливість пішки проходити через КПВВ «Станиця Луганська».

КПВВ «Станиця Луганська» Фото: Facebook Право на захист

Про це повідомляє штаб Операції об’єднаних сил (ООС).

Як зазначається, російські війська та їх маріонеткові адміністрації у Донецькій області не дозволяють цивільним особам перетнути лінію розмежування у будь-яку зі сторін.

«КПВВ «Мар’їнка» досі не функціонує з вини окупантів, які блокують усі спроби громадян добратися до рідних домівок. Загарбники демонструють повну байдужість до проблем мирних мешканців. Кричущим прикладом цинічного поводження з цивільними особами є те, що російські найманці уже понад три доби утримують перед своїм блок-постом двох осіб на легковому автомобілі, вперто не дозволяючи їм проїхати додому. Досі люди не можуть пробити стіну байдужості російських найманців», – йдеться у повідомленні.

При цьому українські прикордонники зі складу Об’єднаних сил, за необхідності, готові забезпечити повернення цих громадян назад на підконтрольну уряду України територію.

У штабі ООС нагадали, що завдяки зусиллям української сторони з 13 червня запрацював піший перехід на контрольному пункті в’їзду-виїзду в Станиці Луганській. Російські збройні формування були все ж вимушені частково розблокували гуманітарний коридор з тимчасово окупованим Луганськом.

Зокрема, 14 червня лінію розмежування у КПВВ «Станиця Луганська» перетнуло 180 громадян: 75 на підконтрольну уряду України територію та 105 – у зворотному напрямку.

Як повідомлялося, 10 червня на Донбасі відкрилися після карантину КПВВ «Мар’їнка» (Донецька область) і пішохідний КПВВ «Станиця Луганська» (Луганська область). Пропуск громадян здійснюється щодня з 11:00 до 14:00. Всім, хто слідує з тимчасово окупованої території України, роблять безконтактний температурний скринінг тіла і проводять опитування щодо контакту з хворими на COVID-19. Людей (крім тих, хто прибуває для участі у ЗНО) пропускають тільки за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації.

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Карантинні КПВВ на лінії розмежування сімей» дослідив ситуацію навколо КПВВ на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine