Ракетний комплекс Р-360 «Нептун» успішно пройшов державні випробування і готовий до серійного виробництва

Новини
Мобільний комплекс крилатих ракет Р-360 «Нептун» Фото: armyinform.com.ua

Новітній вітчизняний наземний ракетний комплекс Р-360 «Нептун» успішно пройшов державні випробування. 17 червня на полігоні ЗС України «Алібей» в Одеській області відбулись пуски крилатих ракет з бойовою частиною. Розробник ракетного комплексу ДП Державне Київське конструкторського бюро «Луч» готове почати його серійне виробництво та розпочати роботу над повітряним і морським варіантами «Нептуна».

Про це повідомляє Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

«17 червня на Одещині успішно й результативно пройшли державні випробування вітчизняного ракетного комплексу Р-360 «Нептун». Пуски здійснювалися на полігоні Збройних Сил України «Алібей». Головною особливістю випробувань комплексу крилатих ракет наземного базування «Нептун» цього разу була стрільба з бойовою частиною», – йдеться у повідомленні.

Як наголосили у Командуванні, РК-360 МЦ «Нептун» був розроблений для того, аби протидіяти російській агресії в акваторії Чорного та Азовського морів.

Це комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою, призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрастних цілей, у простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

Мобільний комплекс крилатих ракет Р-360 «Нептун» Фото: armyinform.com.ua

Ракети проекту «Нептун» є перспективною українською розробкою і в разі запуску серійного виробництва можуть стати вагомою зброєю стримування, адже вони здатні знищувати не тільки корабельні цілі, а й наземні. Крім того, дані ракети є сучасним видом озброєння, вони керовані і практично непомітні для ворожих радарів.

«КБ «Луч» готове виробляти Р-360 «Нептун» серійно та розпочати роботу над новою модифікацією ракетного комплексу. Наступний крок – зміна бази, а саме для повітряного та корабельного варіантів» – заявив Генеральний директор Державного підприємства Державного Київського конструкторського бюро «Луч» Олег Коростельов.

Нагадаємо:

  • На початку квітня 2019 року в Україні пройшли успішні випробування нового вітчизняного мобільного комплексу крилатих ракет «Нептун», який здатен точно вражати надводні та наземні цілі на відстані понад 300 км. Найближчим часом комплекс планують поставити на озброєння Військово-Морських Сил та Сухопутних військ Збройних Сил України.