Україна успішно випробувала мобільний комплекс крилатих ракет «Нептун»

Новини
Мобільний комплекс крилатих ракет «Нептун» Фото: rnbo.gov.ua

В Україні пройшли успішні випробування нового вітчизняного мобільного комплексу крилатих ракет «Нептун», який здатен точно вражати надводні та наземні цілі на відстані понад 300 км. Найближчим часом комплекс планують поставити на озброєння Військово-Морських Сил та Сухопутних військ Збройних Сил України.

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після закінчення випробувань в Одеській області, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, новий мобільний комплекс крилатих ракет був створений українськими вченими, конструкторами та виробничниками у рекордно короткий термін. Всі складові комплексу, як і сама високоточна крилата ракета Р-360, ніколи раніше не вироблялися в Україні.

«До складу комплексу входить універсальна самохідна пускова установка, транспортна машина для перевезення ракет, транспортно-заряджаюча машина та командно-штабний модуль», – сказав Турчинов.

Мобільний комплекс крилатих ракет «Нептун» Фото: rnbo.gov.ua

Він зазначив, що під час випробувань перевірялися робота всіх складових ракетного комплексу та льотні характеристики ракети. «Крилата ракета виконала унікальне за складністю польотне завдання: пролетівши понад 100 км у напрямку моря, зробила розворот на 180 градусів, і на зворотному шляху точно вразила ціль», – розповів Турчинов, додавши, що політ та маневрування ракети фіксувалися технічними засобами спостереження як на береговій лінії, так і на острові Зміїний.

Крилата ракета Р-360 комплексу «Нептун» Фото: rnbo.gov.ua

«Нові мобільні комплекси крилатих ракет можуть швидко виходити на визначені бойові позиції та за лічені хвилини бути готовими до нанесення ракетного удару», – зазначив він, наголосивши, що крилаті ракети Р-360 «здатні точно вражати надводні та наземні цілі на відстані понад 300 км».

За словами секретаря РНБО, всі складові комплексу і сама ракета «відмінно відпрацювали завдання та довели відповідність заданим характеристикам».

Мобільний комплекс крилатих ракет «Нептун» Фото: rnbo.gov.ua

Секретар РНБО України розповів, що цікавою особливістю сьогоднішніх випробувань було залучення до участі в них курсантів та офіцерів Інституту Військово-морських сил Національного університету «Одеська морська академія».

Мобільний комплекс крилатих ракет «Нептун» Фото: rnbo.gov.ua

«Сьогодні ми створюємо принципово нову зброю, яку ніколи не мала українська армія, і тому вже на рівні випробувань починаємо готувати військових фахівців, які повинні бути підготовлені до експлуатації та бойового застосування сучасних та високоточних ракетних комплексів», – резюмував О. Турчинов.

Мобільний комплекс крилатих ракет «Нептун» розроблений Державним Київським конструкторського бюро «Луч».

Нагадаємо:

  • 17 серпня 2018 року на півдні Одеської області успішно пройшов черговий етап вогневих випробувань української крилатої ракети «Нептун» для забезпечення оборони узбережжя Чорного та Азовського морів, яка здатна вражати морські цілі на відстані до 300 км.