Екс-регіонал, соратник Табачника Шкарлет призначений в.о. міністра освіти

Новини
Сергій Шкарлет Фото: УП

Ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета призначили виконувачем обов’язків міністра освіти і науки України. Його пов’язують з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником. Також Шкарлета викрили в плагіаті.

Про це повідомив на засіданні уряду в четвер прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Сергій Шкарлет – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Керує Чернігівським національним технологічним університетом із 2010 року. У 2013 році ексміністр освіти й науки Дмитро Табачник вручив Шкарлету нагрудний знак і посвідчення «Заслужений діяч науки й техніки України».

У 2010 році Шкарлет балотувався до Чернігівської облради від «Партії регіонів». Тоді в інтерв’ю він говорив, що підтримував експрезидента Віктора Януковича. У 2015 році знову намагався потрапити до Чернігівської облради від партії БПП, але безуспішно.

Профільний комітет Верховної Ради відмовився підтримати кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти.

Сергія Шкарлета порекомендували ректори університетів під час зустрічі з Володимиром Зеленським. Цю інформацію LIGA.net підтвердив ректор Київського національного університету будівництва та архітектури Петро Куліков, який був на зустрічі з президентом.

Обізнаний в ситуації співрозмовник із сфери освіти розповідає LIGA.net, що Сергій Шкарлет є креатурою Олексія Дніпрова, керівника апарату Офісу Президента. Дніпров працював заступником міністра освіти часів Віктора Януковича Дмитра Табачника, а потім перейшов працювати в Адміністрацію Президента.

Журналісти програми розслідувань «Схеми» з’ясували, що Олексій Дніпров зміг уникнути люстрації завдяки листу очільника Національного агентства з питань держслужби Костянтина Ващенка на адресу Адміністрації Президента. Там Ващенко писав, що Дніпров не підлягає люстрації, бо за часів Януковича мав посаду «заступник міністра – керівник апарату», а люстрації підлягають тільки особи, що були просто «заступниками міністра».

Шкарлет і Табачник фото: liga.net

Через добу після появи інформації про кандидатуру Шкарлета на сайті помилок і фальсифікації в наукових дослідженнях опублікували інформацію про плагіат у монографії в співавторстві ректора Чернігівського НТУ й кандидата в міністри освіти Сергія Шкарлета.

Автор статті стверджує, що в монографії використовувалися цілі блоки тексту, який був опублікований три роки раніше. При цьому посилань у роботі Шкарлета на цю наукову працю немає.

Під час зустрічі з журналістами 6 червня Володимир Зеленський пояснив, як ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет став кандидатом на посаду міністра освіти і науки. За словами президента, після відмови від призначення глави профільного комітету Верховної Ради Сергія Бабака й ексміністра освіти й науки Анни Новосад почалися пошуки інших кандидатів. Кандидатура Шкарлета спливла на зустрічі з ректорами вузів 2 червня.

Колишня міністр освіти Новосад заявила, що Шкарлет купив позашляховик VW Amarok за гроші, які могли піти на доплати викладачам.

Нагадаємо:

  • Український підприємець Михайло Табачник, брат екс-урядовця Дмитра Табачника, оголошеного у розшук СБУ, заперечує, що є реальним власником молочного бізнесу у окупованому Криму і у Росії. Однак, за даними  російського реєстру, він є засновником московської компанії, що будуватиме козину ферму у Підмосков’ї,  а як представник кримського ТОВ  «Крим-фармінг» вів переговори щодо розширення бізнесу на Ставропіллі,  йдеться у розслідуванні «Табачник-молочник» кореспондентів Центру журналістських розслідувань.