Нардепи пропонують посилити санкції щодо РФ через голосування в Криму по правок до Конституції РФ

Група народних депутатів внесла в парламент проект постанови про посилення санкцій щодо РФ через голосування в Криму по правок до Конституції РФ.

У Раді зареєстрували відповідний проект постанови №3736.

Парламенту пропонують просити членів парламентів іноземних держав і міжнародних парламентських організацій дати принципову оцінку незаконним діям РФ по організації і проведенню загальноросійського голосування по поправках до Конституції Росії на тимчасово окупованій території АР Крим.

У постанові пропонують закликати іноземних парламентарів засудити проведення такого голосування.

«Верховна Рада закликає демократичні країни світу до продовження і посилення міжнародного політичного і економічного тиску на Російську Федерацію з метою відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну республіку Крим та місто Севастополь», – йдеться в документі.

Конституційні поправки, що закріплюють суверенітет і територіальну цілісність РФ, ніяк не вплинуть на незаконність окупації Криму з точки зору міжнародного права, заявила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко.

У Росії і окупованому нею Криму з 25 червня по 1 липня пройде голосування щодо поправок до Конституції РФ. Одна з поправок торкнеться обнулення президентських термінів, що дозволить російському президенту Володимиру Путіну брати участь у виборах ще два рази, і залишатися при владі до 2036 року. Закон про внесення в Конституцію Росії декількох десятків поправок вже схвалений Держдумою і Радою Федерації, підписаний Путіним і схвалений Конституційним судом Россіі.

Нагадаємо:

  • Докладніше про санкційну політику України та про спробу переформатувати систему контролю за застосуванням та скасуванням санкцій дивіться у відеоблозі Євгенія Лешана «Дай покермую! СБУ хоче узурпувати контроль за санкційною політикою України».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine