Прокуратура АРК відкрила провадження через знищення окупантами заповідників у Криму

Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження за фактом умисного знищення та пошкодження в окупованому Криму об’єктів природно-заповідного фонду та територій, взятих під охорону держави.

Острів, який утворився через розмив Бакальскої коси внаслідок піратського видобутку піску Фото: YouTube MOTLEY Trip

Про це повідомляє прокуратура автономії у своєму Telegram-каналі.

«Прокуратура автономії, за зверненням Представництва Президента України в АР Крим, розпочала кримінальне провадження за фактом вчинення окупантами дій, спрямованих на умисне знищення та пошкодження територій, взятих під охорону держави та об’єктів природно-заповідного фонду. Зокрема, Кримського природного заповідника, орнітологічної філії Кримського природного заповідника «Лебедині острови», Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника, національного природного заповідника «Мис Мартьян», Опуцького природного заповідника», – йдеться у повідомленні.

Як вказали у відомстві, провадження відкрите за ч.1 ст.252 КК України (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду).

У представництві президента України в АРК подякували прокуратурі автономії за активну позицію у питаннях захисту екологічних прав мешканців окупованого Криму.

«Екологічне питання перебуває в фокусі постійної уваги Представництва Президента України в АР Крим. На базі Кримського природного заповідника окупаційною владою був незаконно створений національний парк «Кримський» площею більше 35 гектар, та виведено з його складу орнітологічну філію «Лебедині острови». Незаконне пониження статусу Кримського природного заповіднику до статусу національного парку буде мати руйнівні наслідки для його функціонування», – зазначила перша заступниця представника резидента в АРК Дар’я Свиридова.

Вона пояснила, що на відміну від природного заповідника, згідно російського законодавства, яке незаконно застосовується на території Криму, на території національного парку можна вести господарську та рекреаційну діяльність, що значною мірою впливає на збереження гірських заповідних лісів, тваринної та рослинної різноманітності.

«Представництво буде і надалі фіксувати подібні порушення на території Кримського півострова та передавати їх для подальшого реагування до прокуратури АР Крим, а також для підняття питання про злочини Російської Федерації в екологічній сфері на міжнародних майданчиках та у щорічній резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополь», – додала Свиридова.

Нагадаємо:

  • Про те, які компанії і їх судна хижацьким чином добувають пісок в заповідних зонах узбережжя Криму, завдаючи довкіллю непоправної шкоди, але допомагаючи окупантам облаштовувати інфраструктуру гігантської військової бази, в яку Росія перетворює Крим, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Пірати піщаних кар’єрів Криму: люди, компанії, судна».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine