У Криму окупанти намагаються «зам’яти» справу про спробу розбити кримськотатарський пам’ятний знак в Саках – Чубаров

Новини
Росіянка Лариса Міцкевич, яка намагалася розбити кримськотатарський пам'ятний знак в Саках Фото: Facebook Mansur Teyfuk

У Криму окупанти намагаються «зам’яти» справу про спробу жительки російського Кемерово 29 червня розбити кримськотатарський пам’ятний знак в Саках. Нападаючій Ларисі Міцкевич присудили лише 10 діб адмінарешту, що не відповідає тяжкості скоєного, яке навіть за законодавством РФ, що де-факто діє на півострові, має кваліфікуватися як вандалізм і збудження ненависті або ворожнечі.

Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці в Facebook.

«Російські окупанти терміново намагаються «зам’яти» дане злочинне дійство, вчинене стосовно кримських татар. За уточненими даними прізвище та ім’я особи, яка здійснила злочин – Міцкевич Лариса Геннадіївна. Наскільки нам вдалося встановити, їй присудили до 10 діб позбавлення волі», – написав Чубаров.

Він переконаний, що дане адміністративне покарання абсолютно не відповідає тяжкості вчиненого злочину, який має бути кваліфіковано як вандалізм і розглядатися з застосуванням ч.2 ст.214 КК РФ, що передбачає обмеження волі на строк до трьох років, або примусові роботи на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Крім того, вважає Чубаров, в діях росіянки Міцкевич є всі ознаки, що дозволяють застосувати по відношенню до неї ст.282 КК РФ (збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності).

«Таким чином, щоб не дозволити окупаційній владі Криму «зам’яти» скоєний злочин і з метою справедливого покарання Міцкевич Лариси необхідно терміново конкретним співвітчизникам, що проживають в окупованому Криму, звернутися з відповідними заявами до окупаційних «правоохоронних» органів», – вважає голова Меджлісу.

Нагадаємо:

  • 29 червня в окупованому Криму прибула з Росії мешканка Кемерово намагалася цілеспрямовано розбити молотком кримськотатарський пам’ятний знак, встановлений на в’їзді в місто Саки. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров засудив акт вандалізму.