ЦВК РФ стверджує, що поправки до Конституції підтримали 77,92% виборців

Центральна виборча комісія Росії після обробки 100 відсотків протоколів заявила, що поправки до Конституції РФ підтримали 77,92% виборців, проти висловилися 21,27%. Явка склала близько 65%. Спостерігачі повідомляють про масштабні фальсифікації.

Фото: © DW/S.Dik

Про це повідомляє Deutsche Welle.

«За поправки проголосували 57,7 млн осіб – це 52,95% від усіх росіян, які мають право голосу, тобто більше половини всіх, хто має право голосу», – повідомив представник ЦВК.

У Чечні, Дагестані і Тиві прийняття поправок підтримали понад 90% виборців. Ненецький автономний округ став єдиним регіоном РФ, де більшість виборців проголосували проти поправок. За останніми даними, там проти виступили близько 55% виборців, за – близько 44%. У Москві за прийняття поправок, за даними ЦВК, проголосували 65,9%, проти – 33,1%.

Незалежні спостерігачі стверджують, що таких масштабних фальсифікацій, як на голосуванні про поправки до Конституції РФ, не було з 2011 року. У той же час за словами голови ЦВК Елли Памфілової, за весь період голосування «серйозних порушень, які вимагали б розгляду Центрвиборчкому, не виявлено».

Російський опозиціонер Олексій Навальний заявив, що оголошені ЦВК результати голосування за поправки до Конституції – «фальшивка і величезна брехня» і «не мають нічого спільного з думкою громадян Росії».

Карикатура Сергія Йолкіна спеціально для DW

«Путін програв це «голосування» до його початку. Адже він відмовився проводити справжній референдум за всіма правилами зі спостерігачами. Тому що розумів: будуть правила і процедура – програє. Перемогти може тільки там, де малює цифри. Ми побачили шоу із запланованим фіналом», – написав Навальний у своєму блозі.

«Але фальшивка є фальшивка, і я ще раз закликаю всіх чітко розуміти, що це голосування недійсне, незаконне. Основний закон нашої країни, величезної країни, де живе 150 мільйонів людей, не можна прийняти, голосуючи на пеньках, в багажниках, картонних коробках, візках з універсаму», – додав він.

За словами опозиціонера, голосування, що пройшло в Росії, «стало відкритою констатацією того, що відбувається в країні: Володимир Путін разом з групою своїх корумпованих друзів і товаришів по службі незаконно захопив владу і бажає бути довічним правителем Росії».

Нагадаємо:

  • 10 березня 2020 року президент Росії Володимир Путін підтримав ідею «обнулення» президентських термінів, що дозволить йому обиратись на виборах у 2024 році. Держдума РФ у другому читанні підтримала внесення цієї норми до російської Конституції.
  • 11 березня Державна Дума, а за нею і Рада Федерації РФ остаточно схвалили законопроект про прийняття поправок до Конституції Росії, які дозволяють «обнулити» Володимиру Путіну попередні президентські терміни і в 2024 році знову обиратися президентом РФ, займати цю посаду два терміни поспіль – до 2036 року.
  • Російський Центрвиборчком спростив порядок голосування за поправки до Конституції РФ. Зокрема, взяти участь в голосуванні можна було достроково протягом шести днів, при видачі бюлетенів не записувались паспортні дані, а всі бажаючі могли проголосувати дистанційно.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine