Зеленський подав до Ради проект постанови про звільнення голови НБУ Смолія

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект постанови про звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку України.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Проект постанови №3772 «Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України» опублікований на сайті ВР України.

«Відповідно до пункту 18 частини першої статті 85 Конституції України вношу подання про звільнення Я.Смолія з посади Голови Національного банку України», – йдеться у подані президента.

Заленський також уповноважив оголосити його подання представника президента України у Верховній Раді України Руслана Стефанчука.

Як вказано на сайті парламенту, проект постанови про звільнення Смолія переданий на розгляд керівництва парламенту, Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, Комітету з питань бюджету і Комітету з питань антикорупційної політики.

Нагадаємо:

  • 1 липня нолова Національного банку України Яків Смолій написав і подав президенту України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням через систематичний політичний тиск, який протягом тривалого часу здійснюється на НБУ.
  • Посли країн «Великої сімки» (G7) застерегли від відкату реформ в Україні внаслідок підриву незалежності Нацбанку України, про що свідчить заява про звільнення голови НБУ Якова Смолія через політичний тиск, який здійснюється на центробанк.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine