В окупованому Криму приховують реальну кількість смертей від COVID-19 – Скрипник

Голова правління Кримської правозахисної групи (КПГ) Ольга Скрипник поінформувала членів і спостерігачів Ради з прав людини ООН про погіршення ситуації з правами людини в період пандемії COVID-19 в окупованому Криму. Зокрема, окупаційна «влада» приховує реальну кількість смертей від коронавирусной інфекції на півострові.

Ольга Скрипник, коордінаторка Кримської правозахисної групи Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

За словами Скрипник, офіційні дані про кількість підтверджених випадків COVID-19 в Криму далекі від реальності, а рівень діагностики нового захворювання на півострові залишається низьким. Так, наприклад, до цих пір відсутні офіційні дані про кількість захворювань в російській армії і поліції в Криму.

«Інформація про тестування на COVID-19 в Криму суперечлива, немає чітких термінів отримання результатів таких тестів. Багато пацієнтів не отримують на руки результати своїх тестів», – розповіла вона.

Правозахисниця звернула увагу на те, що до Криму прибуває велика кількість громадян Росії з несприятливих щодо COVID-19 регіонів РФ, але кримська «влада» ніякого контролю за ними не здійснює.

«Поширенню COVID-19 в Криму сприяють регулярне авіасполучення з Москви, яка сьогодні є найбільш небезпечним з розповсюдження COVID-19 регіоном в Російській Федерації. 30 червня 2020 року був виконано 38 рейсів з Москви до Сімферополя. Прибулі з Росії люди не проходять самоізоляцію і не направляються в обсерватори, їх ніхто не тестує на COVID-19. Очевидно, що для запобігання подальшому поширенню нової коронавірусної інфекції на півострові, російська влада повинна обмежити повітряне сполучення з Кримом, але вони цього не роблять», – зазначила Скрипник.

За її інформацією, в Криму після скасування частини карантинних обмежень де-факто влада стала частіше приховувати інформацію про нові випадки зараження. Про це КПГ повідомили кримські медики. Також в Криму приховують реальну кількість смертей від COVID-19, а як причину смерті часто вказують позалікарняну пневмонію.

Скрипник наголосила, що, незважаючи на рекомендації ВООЗ не проводити масові заходи, а також на зростання захворюваності COVID-19, в декількох містах Криму провели військові паради 24 червня.

Вона розповіла про те, що Росія в період пандемії прийняла нові кримінальні та адміністративні статті за порушення карантинних обмежень.

«КПГ задокументувала майже 7 700 адміністративних справ в Криму за порушення «режиму підвищеної готовності» – покараннями у цих справах зазвичай є штрафи», – додала правозахисниця.

Також Скрипник повідомила про погіршення ситуації в місцях несвободи в Криму і РФ, де утримують українських в’язнів. За її інформацією, не прийняті необхідні заходи захисту і не проводиться масове тестування навіть у слідчих ізоляторах Ростова-на-Дону і московському СІЗО «Лефортово», де вже офіційно підтверджені випадки захворювання COVID-19.

  • За інформацією «міністерства охорони здоров’я Республіки Крим», на півострові з початку пандемії зареєстровано 706 випадків COVID-19. В стаціонарах перебувають 296 осіб, ізольовано в обсерватори – 626 осіб. Від коронавирусной інфекції в Криму померли 29 людей.
  • За даними «уряду Севастополя», всього з початку року в місті на нову коронавырусну інфекцію захворіло 236 осіб. На даний момент в стаціонарах Севастополя перебуває 37 осіб. Видужади 187 осіб, чотири людини померли.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine