Україна вивчає можливість запрошення миротворців ОБСЄ на окуповані РФ території Донбасу – Резніков

Україна вивчає можливість запрошення миротворців ОБСЄ на окуповані РФ території Донбасу - безпрецедентну можливість.

Фото: Корреспондент

Про це заявив віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі «Свобода слова».

«Зараз вивчаємо поки що безпрецедентну можливість мандату ОБСЄ. Виявляється, ОБСЄ має право вводити своїх миротворців, але ніколи в житті такого не робилося. Але формально і юридично це можливо. Ми не заперечуємо, головне, щоб там були готові», – сказав він.

Резніков розповів, що РФ не згадувала щодо «особливого статусу» ОРДЛО на останніх перемовинах щодо Донбасу.

У ЗМІ поширювалася інформація, що під час зустрічі у Берліні лідерів нормандської четвірки РФ нібито поставила Україні вимогу: найближчим часом анонсувати проєкт поправок до Конституції України, які б окреслили так званий «особливий статус» Донбасу.

«Я тут свідок, я вам абсолютно свідомо засвідчую перед усією аудиторією: ніяких ультиматумів щодо «особливого статусу» протягом 12 годин я особисто не почув і не побачив. А я там був усі 12 годин. Обговорення і запитання «А як ви плануєте виконувати 11 пункт комплексу заходів Мінських угод?», в якому мова йде про правові аспекти врегулювання конфлікту, де мова йде про низку законодавчих актів – вони нас прямо запитували. Ми їм вкотре розповіли, що ніякого «особливого статусу» в Конституції України бути не може», – сказав Резніков.

Нагадаємо, переговори про розміщення на Донбасі миротворців ООН йдуть з вересня 2017 року. У них беруть участь представники України, Росії, США, Німеччини і Франції.

Київ наполягає на тому, що миротворці повинні бути присутніми на всій території Донбасу, в тому числі на неконтрольованому ділянці українсько-російського кордону. Москва згодна на розміщення місії ООН тільки на лінії зіткнення.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine