ФСБ у Криму затримала ще одного кримського татарина

ФСБ РФ затримала ще одну людину під час ранкових обшуків 7 липня - це кримський татарин з Алушти Зекірья Муратов. У розшук оголошений Дилявер Меметов, якого в травні цього року російська ФСБ затримувала при спробі перетину адміністративного кордону між Кримом і Херсонською областю. Тоді йому заборонили виїжджати з території півострова через нібито зіпсовані документи.

Фото: Кримська солідарність

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Щойно підтвердилася інформація про сьомого затриманого кримського татарина на території тимчасово окупованого Криму в місті Алушта – Зекір’я Муратова

Також в розшук оголошений Ділявер Меметов, якого в травні цього року затримували при спробі перетину адміністративного кордону з Автономною Республікою Крим.Згодом його відпустили. Тоді окупанти намагалися незаконно відібрати у кримського татарина відбитки пальців.

Під час сьогоднішніх обшуків усім затриманим підкинули до помешкань заборонену окупаційною владою літературу. Про сплановану акцію фсбшників говорить те, що таку літературу підкинули, в тому числі Олександру Сизикову, який у 2009 році повністю втратив зір.

Крім того, у затриманого Ісмета Ібрагімова хронічні проблеми зі здоров’ям, він потребує щоденного приймання необхідних ліків. Проблеми зі здоров’ям також у Сейрана Хайредінова – у нього астма.

Кримським татарам інкримінуватимуть частину першу та другу статті 205 «терористичний акт» Кримінального кодексу Російської Федерації.

Запобіжні заходи незаконно затриманим громадянам України обиратимуть завтра», – написала Денісова.

Дружина Муратова Ніна Малик в коментарі громадському об’єднанню «Кримська солідарність» розповіла, що російські силовики прийшли до них в будинок о третій годині ночі.

«Все перерили, знайшли якусь книгу. Зекірья сказав, що це не його книга. Місяца два тому приходив чоловік із Сімферополя, пред’явив фотографії, пропонував співпрацю, чоловік відмовився. Але йому сказали – я тебе все одно посаджу», – розповіла дружина Муратова.

У чотирьох районах Криму одночасно з 4 годин ранку 7 липня 2020 року російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар.

Після обшуків затримано 6 осіб: Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Сейран Хайретдінов, Олександр Сизиков,  Вадим Бектемиров. Ділявера Меметова в його домоволодінні не було.

  • Під процесуальним керівництвом прокуратури автономії Головне управління Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі розпочало кримінальне провадження за фактом проведення незаконних обшуків в чотирьох районах окупованого півострова за ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканості житла).
 

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine