Кримчанам склали пам’ятку про економію води

Підприємство «Вода Криму» закликало споживачів півострова до раціонального використання водних ресурсів.

Обміліле Сімферопольське водосховище, квітень 2020 року Фото: RFE/RL

У відомстві привели перелік рекомендованих заходів щодо економного використання води:

  • Приймайте душ: витрата води в кілька разів менше, ніж прийняття ванни. Процедури особистої гігієни – обов’язковий щоденний захід, але при використанні душа витрата складе 30-50 літрів води. Якщо ж говорити про наповненість ванній, то піде 130-180 літрів.
  • При використанні душа рекомендуємо встановити водозберігаючими душову лійку. Таке пристосування скоротить витрату води більш ніж на 40%.
  • Найбільш економний режим споживання води в пральній машині відбувається при повному завантаженні.
  • Займайтеся поливом у вечірній час: так волога менше випаровується.
  • Встановіть систему крапельного поливу: вона найбільш економна.
  • Виконайте ремонтні роботи всіх сантехнічних приладів, які мають навіть малу витік води. Крапля води з поточного крана не нанесе вагомий збиток. Рік експлуатації такого сантехнічного приладу завдасть шкоди в 20 тисяч літрів просто спущеною води в каналізацію.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує. У квітні 2020 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов закликав жителів окупованого півострова економити воду.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
  • Центр журналістських розслідувань розбирався у витоках та підставах останнього скандалу навколо статусу Північно-Кримського каналу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine