Уряд призначив мовного омбудсмена

Новини
Фото: censor.net.ua

Кабінет міністрів призначив Уповноваженим із захисту державної мови Тараса Креміня.

Відповідне рішення уряд прийняв 8 липня, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Кабінет міністр на минулому засіданні у середу, 1 липня, заслухав трьох кандидатів на посаду Уповноваженого із захисту державної мови Світлани Бронікової, Святослава Літинського та Тараса Кременя щодо їхнього бачення першочергових кроків плану роботи.

Раніше, 25 червня, Кабінет міністрів прийняв постанову про створення Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови як юридичної особи публічного права. Уряд затвердив граничну чисельність працівників Секретаріату у кількості 50 осіб. Постанова передбачає, що уповноважений виконує функції керівника державної служби щодо очільника Секретаріату та його заступників.

Тарас Кремінь – народний депутат VIII скликання. Був головою підкомітету з освіти Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

Член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України. Член наглядової ради Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного авіаційного університету.

Син українського поета, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня.

Тарас Кремінь є одним зі співавторів закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Нагадаємо:

  • 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон №5670-д «Про функціонування української мови як державної», згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в державних установах і суспільстві. Закон не обмежує прав національних меншин і корінних народів, не втручається в сферу релігійних обрядів і особистого спілкування і дозволяє отримувати сервіс іншою мовою, якщо сторони погоджуються. При цьому порядок застосування мов в Україні визначається виключно статтею 92 закону. Закон передбачає знання і застосування державної мови посадовими особами та постачальниками послуг, іспит з української мови для отримання громадянства, україномовну освіту для всіх громадян. Також в законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів, не менше 50% назв книг повинні видаватися українською мовою, і не менше 50% назв газет і журналів українською мовою в точках розповсюдження.