В Офісі президента відразу після розслідування «Схем» зізналися, що Зеленський живе в держрезиденції в Конча-Заспі

Президент Володимир Зеленський з сім’єю тимчасово проживатиме у державній резиденції «Конча-Заспа». Він повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про зміни у своєму майновому стані: у липні 2020 року продав будинок у селі Іванковичі в Київській області.

Фото: Схеми

Про це повідомляє Офіс президента в Telegram.

Крім того, повідомляє пресслужба, Зеленський здійснив продаж земельної ділянки, на якій розташований проданий будинок.

Журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (проєкт Радіо Свобода та UA:Перший) 9 липня опублікували розслідування, в якому говориться, що президент України Володимир Зеленський користується державною дачею на території резиденції «Конча-Заспа» Державного управління справами біля Києва, а саме – «будинком №29», відомому як «дача Ющенка».

У розслідуванні йдеться, що ремонт «будинку №29» розпочався наприкінці 2019 року. Майже 200 тисяч гривень із державного бюджету було витрачено на послуги з «аварійно-відновлювальних робіт з поточного ремонту будинку», ще 110 тисяч гривень пішло на «ремонт системи пожежної сигналізації» – про це свідчать дані з сайту публічних закупівель «Prozorro».

Про те, що дачу готують «під Зеленського», журналістам ще в березні підтвердили два джерела: одне в Управлінні державної охорони, друге – із доступом до самої резиденції.

У липні Володимир Зеленський дійсно почав користуватися державною дачею, йдеться в розслідуванні.

6 липня знімальна група «Схем» зафіксувала, як кортеж президента ввечері після завершення робочого дня попрямував у бік Конча-Заспи та заїхав на режимну територію державних дач і виїхав звідти лише вранці.

Наступного дня він так само ночував тут. Також журналістам вдалося зафіксувати, як у ці дні зранку з території державних дач виїжджав автомобіль дружини президента Олени Зеленської.

На територію державних дач можна потрапити лише мешканцям або гостям за запрошенням. Журналісти попросили своє джерело (людину, яка має допуск на територію) проїхати повз будинок № 29. Він має особливий статус «президентської державної дачі», де після Ющенка останні 5 років ніхто постійно не мешкав, і який відремонтували за держкошт напередодні.

«На відео, знятому з телефона, можна побачити, що територія добре освітлена, в будинку на території у вікнах горить світло, а біля паркану чатують охоронці», – йдеться в матеріалі.

Як облаштована ця державна резиденція українці побачили після Революції Гідності у 2014 році, коли її після 10 років користування залишив Віктор Ющенко, тоді її навіть планували продати. Це – триповерховий маєток більше ніж на дві тисячі квадратних метрів та кількома гектарами огородженої території навкруги. Будинок має чотири спальні, ліфт, кінозал, більярдну, солярій, сауни, басейн і масажний кабінет.

«От тільки протягом 5 років резиденцію схоже так ніхто і не придбав. А тепер цим привілеєм за держкошт вирішив скористатись Володимир Зеленський, хоча до обрання у владу він засуджував політиків за це», – йдеться в сюжеті «Схем».

Саме в цьому елітному поселенні під Києвом від держави отримували дачі українські президенти, прем’єр-міністри, спікери, судді та інші високопосадовці.

Там мешкають і другий президент Леонід Кучма, і експрем’єр-міністр Валерій Пустовойтенко, і колишні голови Верховної Ради Олександр Мороз і Володимир Литвин.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції вручило два адмінпротоколи про адміністративне правопорушення президенту Володимиру Зеленському через недекларування змін у майновому стані. Обіцяють направити матеріали до суду.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine