На Донеччині біля КПВВ після карантину запрацюють мобільні Центри надання адмінпослуг

Новини
Фото: decentralization.gov.ua

У Донецькій області поблизу контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування після закінчення карантину будуть функціонувати мобільні Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). В них громадяни, зокрема і з окупованих територій Донеччини, зможуть отримати паспортні та інші адміністративні послуги.

Цей проєкт буде реалізовано за підтримки Програми розвитку ООН, повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

«Одразу після відновлення роботи КПВВ та завершення карантину тут буде працювати ЦНАП, послугами якого зможуть скористатись як мешканці окупованих територій, так і мешканці Зайцевого та найближчих населених пунктів. Окрім місця розміщення, ми також визначаємо графік його роботи», – повідомив заступник голови Донецької ОДА Вадим Філашкін під час відвідання КПВВ «Майорськ».

В свою чергу, директор департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку Донецької ОДА Оксана Головко розповіла, що мобільний ЦНАП – це спеціально обладнаний вантажний автомобіль, у якому розміщуються робочі місця та місця для відвідувачів. За потреби такий автомобіль може бути переміщений до будь-якого населеного пункту, де люди мають потреби у отриманні адміністративних послуг.

«Мобільні ЦНАПи зявляться на усіх чотирьох КПВВ. ЦНАП у Зайцевому буде належати Сіверській ОТГ та надаватиме весь спектр послуг, передбачений повноваженнями громади. Ми плануємо, що ЦНАП у тому числі зможе надавати паспортні послуги та обслуговувати власників водійських прав», – сказала Головко.

Філашкін також зазначив, що Донецька ОДА буде сприяти максимально швидкому вирішенню усіх питань функціонування мобільних ЦНАПів та розширенню кількості надаваних послуг задля якісного обслуговування мешканців Донецької області.

В облдержадміністрації повідомили, що мережа Центрів надання адміністративних послуг Донецької області включає 35 об’єктів. Серед діючих на Донеччині ЦНАП 13 надають послуги у містах, 12 – при райдержадміністраціях, 10 – у об’єднаних територіальних громадах.

Нагадаємо:

  • Державна міграційна служба (ДМС) України в період дії карантину не застосовує штрафні санкції за несвоєчасне звернення громадян в підрозділи ДМС для оформлення ID-карти або вклеювання фото в паспорт.
  • Правозахисники вказали, які окремі адміністративні послуги у період карантину можуть отримати переселенці у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем свого проживання, яке підтверджено довідкою внутрішньо переміщеної особи (ВПО).